Ford zwiększa komfort oraz poziom wsparcia kierowcy w Mustangu Mach-E

Ford Mustang Mach-E jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób, które decydują się na zamianę samochodu spalinowego na pojazd elektryczny. Do oferty modelu wchodzą udoskonalone systemy wsparcia kierowcy, elementy zwiększające poczucie komfortu oraz urozmaicenia stylistyczne.

Ford zwiększa komfort oraz poziom wsparcia kierowcy w Mustangu Mach-E
Podaj dalej

Atrakcyjność Mustanga Mach-E

Teraz Mustang Mach-E ma do zaoferowania w standardzie opracowany przez Forda inteligentny tempomat Intelligent Automated Cruise Control 2.0. Przetworzone informacje z systemu nawigacji oraz przedniej kamery wykorzystuje do automatycznego dostosowywania prędkości jazdy. Co ciekawe, tempomat uwzględnia nie tylko znaki ograniczenia prędkości, ale również zakręty, nawroty i ronda znajdujące się w pobliżu.

Mustangiem Mach-E można już bez przeszkód holować większe przyczepy, również te kempingowe. Wszytko to, dzięki zwiększeniu zdolności holowania z 1000 kg do 1500 kg. 

Od teraz nowi właściciele Mustanga Mach-E skorzystają z szerszej gamy modelowej oraz większego wyboru elementów odpowiadających za personalizację. Wersja wyposażenia określana jako „Premium” – wcześniej była dostępna jedynie w modelach z napędem na wszystkie koła. Od dzisiaj jednak oferowana jest w modelach z napędem na tylną oś i z akumulatorem o pojemności 88 kWh, wydłużającym zasięg. W standardowym wyposażenia znajdują się 19-calowe felgi aluminiowe, 2 fotele kierowcy i pasażera z elektryczną regulacją, czerwone zaciski hamulcowe oraz czarne dodatki stylistyczne. Żeby tego było mało w wyposażeniu znajdują się także adaptacyjne reflektory LED. 

Teraz dla całej gamy Mustanga Mach-E są dostępne również hipnotyzujące lakiery nadwozia Vapor Blue i Carbonized Grey, a wraz z nimi dwa dodatkowe wzory felg.

Ford zdobywa nowych klientów. Elektryk lepszy niż samochód spalinowy

Zdecydowana większość, bo około 80 proc. klientów, którzy kupili do tej pory elektrycznego Forda Mustanga, jeździło pojazdem innej marki. Ciekawym faktem jest to, że pierwszy elektryczny Mustang przebił już spalinowe modele marki pod względem sprzedaży. W 2022 roku na jednego sprzedanego Mustanga z napędem benzynowym przypadało aż osiem elektrycznych.

„Mustang Mach-E został opracowany od podstaw, aby zagwarantować kierowcom zniewalające osiągi i charakter legendarnego sportowego Mustanga. Obecnie sprawiliśmy, że pierwszy SUV, będący członkiem rodziny Mustanga, jest jeszcze bardziej kuszący dla rosnącej grupy klientów, gotowych na zmianę samochodu spalinowego na elektryczny” – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie.

 

Przeczytaj również