Ford Transit Connect - samochód w przystępnej cenie dla osób z ograniczoną sprawnością

Ford oferuje szeroki wybór samochodów użytkowych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jednym z tych wszechstronnych pojazdów jest Transit Connect. To właśnie o nim porozmawiamy sobie w dzisiejszym artykule. Jego możliwości adaptacyjne, doskonale sprawdzają się dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Model dostępny jest w wyjątkowej ofercie, co dodatkowo może zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. Czym dokładnie charakteryzuje się Ford Transit Connect? Na to pytanie poznacie odpowiedź, zapoznając się z tym tekstem.

Ford Transit Connect – samochód w przystępnej cenie dla osób z ograniczoną sprawnością
Podaj dalej

Ford Transit Connect – samochód w przystępnej cenie

Ford nie od dzisiaj słynie z szerokiej gramy pojazdów użytkowych. Jednym z takich samochodów jest Transit Connect, który zasłynął dzięki ogromnym możliwością adaptacji na rynku. Umożliwia to między innymi wsparcie osób z ograniczeniami ruchowymi. Kluczem do sukcesu tego modelu okazał się bogaty wybór wersji. Występuje on bowiem zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Dodatkowo każda z opcji ma dwa warianty rozstawu osi. 

Na rynku dostępny jest model wyposażony w silnik 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM. Możliwy jest wybór między manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach a automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach. Wersja Kombi L2, charakteryzuje się długim rozstawem osi. Można zakupić ją za 140 700 złotych brutto. 

Ford Transit Connect może być wyposażony w zaawansowany system Ford SYNC 3, który zapewnia kompleksową łączność ze smartfonem. Opcja ta możliwa jest za sprawą 6-calowego ekranu. Kierowca ma możliwość łatwego sterowania połączeniami telefonicznymi, wiadomościami tekstowymi oraz obsługą muzyki i nawigacji. Na liście dostępnego wyposażenia znajdują się również zaawansowane technologie, mające na celu poprawić komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Wśród wspomnianych funkcji znajdziemy: 

  • system rozpoznawania snaków drogowych
  • wskaźnik odległości od poprzedzającego pojazdu
  • system zapobiegania kolizji z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów
  • system kontroli pasa ruchu
  • asystent bocznego wiatru

Przystosowany dla osób z ograniczoną sprawnością 

Ford Transit Connect w wersji Kombi L2 to samochód, który doskonale sprawdza się w adaptacji dla przewodu jednego wózka. W tej specyfikacji oryginalne tylne fotele nie zostają zdemontowane, co oznacza, że pojazdem może podróżować w sumie sześć osób. Adaptacja polega na obniżeniu podłogi tak, aby powstała większa przestrzeń na wysokości drzwi. Dzięki temu osoba niepełnosprawna może bez żadnego problemu wjechać wózkiem do środka auta. Wjazd ułatwia podwójnie składana rampa najazdowa, która charakteryzuje się lekką konstrukcją, zapewniając wygodę użytkowania. Standardowa modernizacja obejmuje: 

  • zastosowanie światła LED przy wejściu na rampę dla lepszej widoczności
  • 4-punktowy system mocowania wózka inwalidzkiego z regulowanym 3-punktowym pasem bezpieczeństwa dla pasażera

Auto może być również wyposażone w system eliminujący konieczność fizycznego pchania i zabezpieczenia wózka w pojeździe przez opiekuna. Potężny silnik elektryczne jest w stanie z łatwością uciągnąć wózek o wadze 200 kg. Funkcja automatyczne wyrównywania pasów zapewni, że proces ten zawsze odbywa się w linii prostej. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. 

Wiele dealerów Forda specjalizuje się w sprzedaży samochodów ze specjalistycznymi zabudowami. Ceny konwersji pojazdów zależą od modelu oraz indywidualnych potrzeb klienta. Co ciekawe, biorąc pod uwagę dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, koszt zakupu samochodu może znacząco się obniżyć, nawet o ponad 75 proc

Przeczytaj również