Ford Mustang Mach-E pomaga przygotować kursantów. Marka dąży do epoki pojazdów elektrycznych

Nie jest raczej zaskoczeniem to, że wielu kursantów po uzyskaniu prawa jazdy będzie jeździć samochodami elektrycznymi. Trzy szkoły w Norwegii oraz jedna w Holandii dokonują ogromnej rewolucji w nauce kierowców ,,Generacji E”. Oznacza to, że podczas szkolenia kursantów wykorzystują oni w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E.

Ford Mustang Mach-E pomaga przygotować kursantów. Marka dąży do epoki pojazdów elektrycznych
Podaj dalej

Elektryczny Mustang Mach-E idealny dla kursantów

Nauka w Mustangu Mach-E może w łatwy sposób pomóc zdać egzamin na prawo jazdy przy mniejszej liczbie lekcji. W jaki sposób jest to możliwe? Osoba przystępująca do egzaminu w Mach-E może korzystać z pokładowych systemów wspomagających kierowcę. Wynika z tego, że osoba podchodząca do egzaminu będzie mogła bez problemu wykorzystać funkcję automatycznego parkowania czy ruszania pod górę. 

Co więcej, kolejną ważną zaletą elektrycznego Mustanga jest to, że instruktorzy bezproblemowo mogą dostosować się do ustawienia pojazdu do życzeń kursanta. Pojazd zapewnia także łatwość obsługi, duży wyświetlacz oraz prowadzenie z użyciem jednego pedału. Śmiało można powiedzieć, że wprowadzenie samochodów elektrycznych do szkół jazdy zmienia znany nam sposób nauczania. Instruktorzy uczą kursantów technik podnoszenia efektywności jazdy, które pomagają zwiększyć zasięg auta. 

Samochód, który zapewnia poczucie pewności 

„Mustang Mach-E daje kursantowi poczucie pewności siebie od momentu zajęcia miejsca za kierownicą. W wyposażeniu jest wiele systemów, które ułatwiają prowadzenie pojazdu. Kierowca może skupić się na tym, co dzieje się przed samochodem i na wcześniejszym etapie nauki zdobywa większą orientację w sytuacji na drodze i w ruchu drogowym. Planuję powiększyć swoją flotę o kolejnego Mustanga Mach-E ze, względu na zainteresowanie ze strony kursantów” – dodał Frank Massop, właściciel szkoły, Frank Massop Driving School, Winterswijk, Holandia.

 

Przeczytaj również