Finały Pucharu Davisa wspierane przez Lexusa. Pojazdy marki będą towarzyszyły najlepszym tenisistom świata.

Finały Pucharu Davisa wspierane przez Lexusa. Pojazdy marki będą towarzyszyły najlepszym tenisistom świata.

Finały Pucharu Davisa wspierane przez Lexusa. Pojazdy marki będą towarzyszyły najlepszym tenisistom świata.

Podaj dalej

Nie jest tajemnicą, że Lexus od lat jest bardzo blisko związany z tenisem na najwyższym poziomie. W dniach 13-18 września odbędzie się prestiżowy Puchar Davisa, który jest czynnie wspierany przez markę samochodową. Pojazdy Lexusa będą towarzyszyły najlepszym tenisistom świata podczas trwania całego wydarzenia.

Lexus od lat wspiera tenisa na najwyższym poziomie i udostępnia swoje pojazdy zawodnikom turnieju

Lexus to firma, która od lat wspiera tenisa na najwyższym poziomie. W tym roku modele zelektryfikowanych SUV-ów ponownie będą towarzyszyły zawodnikom podczas trwania Finałów Pucharu Davisa 2022. Turniej odbędzie się w dniach 13-18 września – zaplanowano rozgrywki grupowe, w których weźmie udział aż 16 reprezentacji narodowych. Zawodnicy będą rywalizować w kilku krajach, a osiem najlepszych ekip uzyska awans do fazy Pucharowej. Ostatnia faza turnieju odbędzie się w dniach 22-27 listopada w Maladze. 

„Cieszymy się, że znów możemy liczyć na Lexusa. Tegoroczne finały odbędą się w aż czterech krajach, a Lexus udostępniając nam flotę swoich samochodów pokazuje najwyższy poziom organizacji, profesjonalizmu i zarządzania. Jestem pewny, że najlepsi tenisiści świata oraz ich zespoły będą zachwyceni komfortem podróżowania samochodami marki Lexus” – powiedział David Ferrer, dyrektor Davis Cup Finals by Rakuten.

Uczestnicy tegorocznej edycji Finałów Pucharu Davisa będą poruszać się między swoimi hotelami oraz obiektami tenisowymi w zelektryfikowanych SUV-ach crossoverach Lexusa. Lexus RX piątej generacji zapewni pełen komfort tenisistom podczas rozgrywek we Włoszech i w Hiszpanii. Natomiast Lexus RZ został przypisany do spotkań odbywających się w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. 

Puchar Davisa z ogromnym prestiżem

„Puchar Davisa to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sportu z wyjątkowym formatem rozgrywek. Tenis daje szansę, by najlepsi sportowcy i kibice byli tak blisko siebie i wspólnie dzielili pasję. Lexusa jako markę łączy z tenisem przywiązanie do najwyższej jakości, niezapomnianych wrażeń i luksusowej atmosfery” – powiedział Pascal Ruch, wiceprezes Lexus Europe.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News