Ferrari 296 GTS w zupełnie nowej odsłonie
Klocki LEGO w dzisiejszych czasach przestały być utożsamiane tylko i wyłącznie jako zabawka dla dzieci. Powstaje wiele zestawów dla dorosłych, a w telewizji możemy zaobserwować programy, gdzie uczestnicy rywalizują ze sobą o najlepszą i najciekawszą budowlę. Poza tym wielu ludzi wykorzystuje LEGO do wyrażenia własnej kreatywności, tworząc wiele wymyślnych, niezwykłych konstrukcji. Co powiecie na replikę 1:1 sportowego samochodu od Ferrari?
Nowe Ferrari 296 GTS to auto z napędem hybrydowym, wyposażone w trzylitrowy silnik V6. Zestawiając to z elektrycznym silnikiem, generuje łączną moc 830 KM, co pozwala mu osiągnąć prędkość 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. W trybie bezemisyjnym może przejechać 25 km na samej energii elektrycznej, zgodnie z deklaracją producenta.
Raczej mało kto spodziewał się zobaczyć jego replikę stworzoną w większości z klocków LEGO. Zanim przejdziemy do konkretów czas na jeszcze kilka mniejszych faktów, o wspomnianym samochodzie. Wersja GTS wyróżnia się chowanym, sztywnym dachem, który można otworzyć lub zamknąć w ciągu 14 sekund (nawet podczas jazdy). Dach dzieli się na dwie części i chowa się za kabiną, nadając mu dynamiczny wygląd. Ferrari 296 GTS mimo posiadania sztywnego dachu i napędu hybrydowego jego waga nie przekracza 1600 kg. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że egzemplarz stworzony z LEGO waży prawie 2 tony.
Skoro podstawy dotyczące Ferrari 296 GTS mamy już za sobą, to pora zastanowić się nad najważniejszym. Po co to wszystko? W Legolandzie na Florydzie już 8 marca wystartuje nowa atrakcja LEGO Ferrari Garage, który ma na celu zainteresowanie najmłodszych pięknem motoryzacji – nie tylko w klockowym wydaniu. Oprócz modelu 296 GTS, dla odwiedzających przygotowano szereg innych atrakcji w celu zapewnienia niezapomnianych doświadczeń.
Pracownicy Legolandu starannie jak na razie ukrywają liczbę klocków, jakie miały udział w stworzeniu tego ciekawego projektu. Zamiast tego zapraszają wszystkich do udziału w konkursie: zadaniem chętnych jest podanie szacunkowej liczby klocków. Jak na razie o replice Ferrari 296 GTS wiemy tyle, że waży ona 2 tony, oraz że pracowało przy niej 10 osób przez 1850 godzin. Projekt stworzono we współpracy z Ferrari, które pilnowało, aby zachować najdrobniejsze szczegóły. W klockowym samochodzie nie ma jedynie kół i kierownicy, stworzonych z LEGO – te komponenty zostały zastąpione prawdziwymi.