Fabryka Stellantis w Tychach z ogromnym powodem do świętowania

29 września bieżącego roku, z taśm montażowych tyskiej fabryki samochodów należącej do Stellantis zjechał 12 500 000 pojazd. Szczęśliwy pojazd to dwubarwny Fiat 500 Dolcevita, który został wyposażony w nowoczesny, hybrydowy napęd. Auto trafi do nabywcy w Belgii.

Fabryka Stellantis w Tychach z ogromnym powodem do świętowania
Podaj dalej

Świętowanie czas zacząć 

Pracownicy tyskiej fabryki Stellantis świętują i wyróżniają pojazdy w tego typu sytuacjach. Samochód numer 12 499 999 przypadł hybrydowej Lancii Ypsilon w wersji Gold, która pojedzie na rynek włoski. Modelem 12 500 001 jest natomiast sportowy  Abarth 695 Tributo 131 Rally, który trafi do Niemiec. 

Szczęśliwy pojazd posiadający numer 12 500 000 to dwubarwny Fiat 500 Dolcevita, który został wyposażony w nowoczesny, hybrydowy napęd. Potwierdzono również, że samochód trafi do nabywcy w Belgii.

„Bijemy kolejne rekordy i to naszym ulubionym Fiatem 500, bo to właśnie przy produkcji tego modelu na liczniku naszej fabryki wybiła imponująca liczba 12,5 miliona. Fiat 500 to od lat ulubieniec Europejczyków w segmencie małych aut miejskich. Cieszy nas, że również w Polsce nasza pięćsetka dominuje w rankingach sprzedaży w swoim segmencie” – podsumował uroczystość Tomasz Gębka, dyrektor fabryki samochodów Stellantis w Tychach. ,,Niezastąpiona 500 to obecnie jeden z trzech produkowanych u nas modeli samochodów, do których już za chwilę dołączy kolejny. W tej chwili prowadzimy intensywne prace nad uruchomieniem produkcji nowego samochodu dla marki Jeep, modelu Avenger, którym kultowa amerykańska marka powalczy o serca klientów w lubianym w Europie segmencie miejskich SUV. Będzie to nie tylko pierwszy Jeep produkowany w Polsce, ale też pierwszy w historii elektryczny samochód osobowy produkowany seryjnie w naszym kraju. Świętujemy więc jubileusz, ale gdy tylko przestaną błyskać flesze aparatów, znów wraz z załogą, która osiągnęła na przestrzeni pokoleń kluczową rolę w osiągnięciu tego wyniku, skupimy się na pracy nad uruchomieniem nowej inwestycji i kontynuacji produkcji obecnej linii modelowej, czyli Fiata 500, Abartha 595 oraz Lancii Ypsilon”.

Nie można jednak zapomnieć, że na ten imponujący wynik 12,5 miliona pojazdów wyprodukowanych w latach 1971-2022 złożyły się rezultaty dwóch zakładów produkcyjnych. 

Mianowicie obok fabryki Stellantis w Tychach, do września 2000 roku produkcja odbywała się także w Bielsku-Białej. Na dzień dzisiejszy w tym zakładzie powstają nowoczesne silniki do Fiatów i Lancii, które produkowane są w Tychach. 

To jeszcze nie koniec

Stellantis

Przyszłość fabryki Stellantis umiejscowionej w Tychach zapowiada się naprawdę dobrze. Marka naznaczona jest nowymi inwestycjami, a także intensywną pracą nad przystosowaniem wszystkich jednostek produkcyjnych. Wszystko po to, aby uruchomić nowe, większe modele. Pierwszy z nich wyruszy na podbój europejskiego rynku już w przyszłym roku. Mowa tu o w pełni elektrycznym Jeepie Avenger.

 

Przeczytaj również