Emocjonujący pościg w Kucharach! Policjanci znaleźli kierowcę w zaroślach…

W Kucharach policjanci gonili młodego kierowcę, który nie chciał się zatrzymać. Ostatecznie dorwali go schowanego w zaroślach. Dlaczego mężczyzna uciekał? Co przeskrobał, że zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy? Jaka kara go teraz czeka? Wszystkiego o tym zdarzeniu dowiecie się z naszego artykułu. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

policja akcja
Podaj dalej

Emocjonujący pościg w Kucharach!

Młody kierowca nie dostosował się do przepisów, w wyniku czego mundurowi dali sygnał do zatrzymania. Mężczyzna za kierownicą opla postanowił to zignorować. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do podjęcia pościgu. Jesteście ciekawi, czym dokładnie naraził się Polak? 

Zaczynając od początku do zdarzenia doszło 5 sierpnia w Kucharach, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali rutynową kontrolę. Chwilę przed 15:00 namierzyli samochód marki Opel Vectra, która przekraczał dozwoloną prędkość o 29 km/h. Pomimo wydania komend za pomocą sygnału mężczyzna postanowił kontynuować “przejażdżkę”. 

Sam pościg jednak nie trwał za długo. 20-latek postanowił porzucić swój pojazd, próbując zmylić policjantów. Schował się w zaroślach z nadzieją, że funkcjonariusze go nie zauważą. Oczywiście jak można się spodziewać szybko został namierzony, a następnie doprowadzony do pleszewskiej jednostki. 

Co ciekawe, w trakcie zatrzymania mężczyzna przyznał się, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie posiadał aktualnie uprawnień do kierowania samochodem. Rzeczywiście tak było. W systemie policyjnym wyświetliła się funkcjonariuszom informacja, że od maja 2023 roku 20-latek ma roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niestety dla niego ta historia nie skończy się dobrze i czekają go teraz poważne konsekwencje. Za ucieczkę przed policją, przekroczenie prędkości oraz jazdę na zakazie, grozi mu kara pozbawienia wolności do nawet 5 lat. Młody mężczyzna może aktualnie jedynie żałować swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Jego błędy mogą źle wpłynąć na jego przyszłość. Czy warto tak ryzykować? Czy aż tak trudno przestrzegać przepisów? Czemu młodzi kierowcy są tak nieodpowiedzialni?

Jakie kary czekają kierowców za przekroczenie prędkości?! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Przeczytaj również