Elektryczne Renault Megane E-Tech ogłoszone najbardziej stylowym samochodem roku

Elektryczne Renault Megane E-Tech ogłoszone najbardziej stylowym samochodem roku

Elektryczne Renault Megane E-Tech ogłoszone najbardziej stylowym samochodem roku

Podaj dalej

Elektryczny Megane E-Tech uzyskał tytuł ,,Stylowego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2022”, bijąc na głowę resztę konkurencji w kategorii, w której zgłoszono najwięcej modeli. Renault zachwyciło członków jury konsekwencją stylistyki oraz zostało docenione za dotrzymywanie obietnic.

Najtrudniejsza kategoria nie stanowiła żadnego problemu dla Renault

To już piąty raz, w którym redakcje Autokult.pl i Autocentrum.pl wybrały razem najlepsze motoryzacyjne premiery tego roku. W tej edycji plebiscytu nowe Renault Megane E-Tech wygrało tytuł ,,Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022”. Kategoria ta jest uznawana za jedną z najtrudniejszych, a mimo to nowy model Renault okazał się być bezkonkurencyjny.

„Kompletny pod względem wyglądu”, „projektanci wiedzieli, co robią i co chcą osiągnąć”, „dawno żaden samochód nie był tak zbliżony do koncepcyjnych szkiców, co Renault Megane E-Tech”, „za tę konsekwencję i odwagę Francuzom należą się gromkie brawa” – to jedne z wypowiedzi członków jury na temat zalet Renault Megane E-Tech, które zapewniły mu zwycięstwo. Najbardziej doceniono stylistykę pojazdu oraz spełnienie obietnic projektantów. 

W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą 38 modeli, które zostały nominowane przed przedstawicieli poszczególnych marek. Jedynymi warunkami przyjęcia zgłoszenia było przedstawienie polskiego cennika nowego modelu, nowej wersji silnikowej bądź nadwoziowej lub modelu po liftingu w okresie od 1 stycznia do 31 marca tego roku. Stylowy Samochód Roku to najbardziej prestiżowa i ciesząca się popularnością kategoria, w której tym razem zgłoszono najwięcej kandydatów. Co ciekawe, wybór odbywa się dopiero po przeprowadzeniu przez dziennikarzy jazd testowych. 

Czym tak naprawdę jest nowy elektryczny model? 

Megane E-Tech jest dynamicznym hatchbackiem o eleganckiej linii, który był inspirowany koncepcją samochodu Morphoz. Model odchodzi od obowiązujących kanonów i tworzy nowe granice pod względem designu oraz wymiarów w stosunku do przestronności wnętrza, a nawet uniwersalności – jest to możliwe dzięki platformie CMF-EV, opracowanej w ramach Aliansu. Nowe logo Renault utwierdza widzów oraz konsumentów w przemianie marki, za która idzie świeżość koncepcji i gigantyczny skok naprzód na każdym szczeblu. Nowy samochód Renault został wyposażony w nowoczesne technologiem z niesamowitym ekranem OpenR, który łączy dane z instrumentów pokładowych z systemem multimedialnym. Ten niezwykły pojazd uzyskał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News