Cupra po raz kolejny zaskakuje i przedstawia swój nowy hybrydowy jacht D28 Formentor

Cupra po raz kolejny zaskakuje i przedstawia swój nowy hybrydowy jacht D28 Formentor

Cupra po raz kolejny zaskakuje i przedstawia swój nowy hybrydowy jacht D28 Formentor

Podaj dalej

Cupra pogłębia stosunki z De Antonio Yachts. Wynikiem tej współpracy jest przedstawienie pierwszego zelektryfikowanego jachtu – D28 Formentor e-HYBRID. Co ciekawe, wykorzystanie technologii hybrydowej umożliwi bezemisyjną nawigację na morzach i oceanach. Premiera łodzi ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Genialny projekt obu marek 

W ramach ciekawostki warto powiedzieć o tym, że początek współpracy obu marek sięga 2020 roku. To właśnie w tamtym czasie powstał projekt jachtu De Antonio Yachts D28 Formentor, który inspirowany był designem pierwszego modelu marki z Martorell. Design jachtu współgra ze stylistyką Cupry. Najpierw zaczynając od rzeźby łodzi, akcentów z włókna węglowego, a kończąc na wybijającym się kadłubie w kolorze Petrol Blue. Ta spójna wizja sprawia, że cały Formentor nabiera niepowtarzalnego stylu. Dla fanów hiszpańskiego producenta (De Antonio Yachts) przygotowano także wersję w nowym kolorze. D28 Formentor e-Hybrid występuje również w nowym odcieniu Graphene Grey. 

,,Nasza marka stawia na innowacyjne pomysły, tym samym nie boi się przenosić swoich rozwiązań poza ląd. De Antonio to idealny i zaufany partner do stworzenia niekonwencjonalnych projektów w niecodziennym środowisku dla marki motoryzacyjnej, jakimi są morza i oceany” – mówi Antonio Labate, Globalny Dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesu i Operacji w CUPRA.

Zupełnie nowa era elektryfikacji. W głównej roli Cupra oraz  De Antonio Yachts

Hybrydowa wersja tego jachtu posiada jednostkę napędową o mocy 400 KM. Co ciekawe, oprócz tego wyposażona jest w dwa silniki elektryczne o mocy 15 kW. Warto również wspomnieć o tym, że podczas korzystania z trybu elektrycznego Formentor D28 porusza się bezemisyjnie. W ten sposób w żaden sposób nie zanieczyszcza wód. Jego dodatkowym atutem z pewnością jest to, generuje on bardzo niską emisję dźwięku podczas pracy. 

Cupra to zdecydowanie marka, która nie lęka się nowych wyzwań i bezapelacyjnie udowadnia to na każdym kroku. De Antonio Yachts oraz Cupra codziennie starają się tworzyć nowe wyzwania w swoich branżach. Powstanie nowego jachtu do tylko wierzchołek góry lodowej, który jest wstępem do stworzenia innowacyjnych pojazdów, które będą przyjazne dla środowiska nie tylko na lądzie, ale i na morzu. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News