Combo Electric - bezpieczny, stworzony dla rodzin i podróżujących. Co ma do zaoferowania nowy model Opla?

Nowy model Opel Combo Electric łączy w sobie zaawansowane technologie z wygodą i swobodą elektrycznego napędu. Omawiany pojazd doskonale sprawdza się zarówno podczas krótkich, jak i dalekich podróży. Co więcej, w zależności od wariantu Opel Combo może pomieścić nawet siedem osób. W dzisiejszym artykule opowiemy wam dodatkowo o napędzie elektrycznym tego modelu, który umożliwia podróżowanie na większe odległości.

Combo Electric – bezpieczny, stworzony dla rodzin i podróżujących. Co ma do zaoferowania nowy model Opla?
Podaj dalej

Combo Electric – bezpieczny, skierowany dla rodzin i podróżujących

Tak jak wspomnieliśmy w tytule tego tekstu, Combo to samochody stworzone z myślą o rekreacyjnych i dalekich podróżach, oferując przy tym siedem miejsc dla osób w zależności od wybranego wariantu. Nowy napęd elektryczny potęguje radość z jazdy ograniczając postoje na ładowanie do minimum. Do tego wszystkiego dochodzi także 18 systemów wspomagania kierowcy, które zwiększają nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort. 

„Nasz nowy Opel Combo Electric i nasz nowy Opel Zafira Electric to idealne samochody osobowe do codziennego rodzinnego użytkowania, a także do świadczenia usług wygodnego transportu wahadłowego. Dzięki dużej ilości miejsca i najlepszym technologiom, a także ultranowoczesnemu designowi, pokazują nasze podejście do przyszłości mobilności – przyszłości, która jest elektryczna. Właśnie dlatego warianty z napędem elektrycznym oferują teraz jeszcze większy zasięg niż wcześniej. W Oplu jest to przyjazna rodzinie, a jednocześnie zrównoważona i rozsądna mobilność” – powiedział Krzysztof Gacek, dyrektor marki Opel w Polsce.

Samochód stworzony dla rodzin

Opel Combo to doskonały wybór dla rodziny. Wspomniany pojazd kontynuuję sprawdzone i wypróbowane już rozwiązania. Zwiększa on przyjemność z jazdy i podróżowania dzięki nowym technologiom, które też podnoszą poziom bezpieczeństwa w aucie. Dostępne są dwie długości pojazdu: 

 • wersja 4,41 m (L1) – z miejscem dla pięciu osób 
 • wersja 4,76 m (L2) – oferująca opcję pomieszczenia nawet siedmiu pasażerów w trzech rzędach.

Combo Electric może być jeszcze bardziej elastyczny, gdyż daje możliwość konfiguracji trzech pojedynczych foteli w drugim rzędzie. Panoramiczny dach z elektrycznie sterowaną osłoną przeciwsłoneczną wraz z licznymi schowkami zapewniają pasażerom wygodę i mnóstwo miejsca na podręczne przedmioty. 

Nowy Opel nada się niezależnie od okoliczności. Samochód motoryzacyjnego producenta będzie idealnym towarzyszem podczas planowania wakacji, większych zakupów, czy wycieczek rodzinnych. W zależności od konfiguracji siedzeń, pojazd oferuje pojemność bagażnika od 775 litrów (L1) do 4000 litrów (L2; do dachu). 

Nawet do 330 km zasięgu na jednym ładowaniu 

Opel Combo Eletric zasilany jest akumulatorem elektrycznym, który z kolei zapewnia wszystkim przyjazną bezkompromisową mobilność, oszczędzając przy tym zasoby. Dzięki praktycznej konstrukcji akumulatora o pojemności 50 kWH umieszczonego pod podłogą, auto gwarantuje wszechstronność w zakresie wykorzystania przestrzeni. Chodzi tu o przedział pasażerski oraz o pojemność bagażnika. Podróże bez lokalnych emisji są jeszcze dłuższe – Opel oferuje bowiem zasięg do 330 km na jednym ładowaniu. Stanowi to o 50 km więcej niż miało to miejsce w poprzedniej wersji modelu. Na sam koniec warto wspomnieć o silniku elektrycznym o mocy 136 KM i momencie obrotowym 260 Nm. Combo Electric może rozwinąć maksymalną prędkość do 135 km/h. 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – co oferuje Opel Combo?

 • adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go
 • panoramiczna kamera cofania 180°
 • system Intelli-Grip z kontrolą zjazdu ze wzniesienia – zapewnia dobrą przyczepność na trudnych nawierzchniach
 • czujniki umieszczone z przodu i z tyłu
 • system wspomagający parkowanie 
 • asystent martwego pola ułatwiający bezpieczne manewrowanie
 • system wykrywania zmęczenia kierowcy
 • system rozpoznawania znaków drogowych
 • asystent utrzymania pasa
 • system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego

 

Przeczytaj również