Pirelli w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Pirelli w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Podaj dalej

W przyszłym roku Pirelli pojawi się w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. Włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji opon będzie odpowiedzialne w głównej mierze za rywalizację juniorów.

Pirelli znane jest z udziału w programach, które mają na celu wspieranie młodych kierowców. Właśnie dzięki takim przedsięwzięciom na światowej arenie pojawili się Hayden Paddon, Elfyn Evans czy chociażby Ott Tanak. Kilkanaście dni temu DMACK wycofał się z rywalizacji w przyszłym sezonie i jak widać to wydarzenie nie pozostało bez odzewu Włochów. Więcej na temat decyzji brytyjskiej firmy można przeczytać pod tym adresem.

Pirelli ogłosiło również nagrodę, którą przeznaczy dla najlepszego kierowcy cyklu JWRC. Będzie to nowy Ford Fiesta R5, opony, paliwo oraz opłaty za występy w sezonie 2019 – Cykl juniorski to idealne miejsce do poszukiwania talentów. Wszyscy kierowcy rywalizują tam bowiem w samochodach o praktycznie identycznej specyfikacji i oponach – skomentował odpowiedzialny za rajdy z ramienia Pirelli, Terenzio Testoni. Nie ma co ukrywać, że taka nagroda z całą pewnością może podziałać motywująco na młodych zawodników.

Oprócz cyklu WRC również zawodnicy rywalizujący na europejskim podwórku będą korzystali z opon włoskiego producenta. Portal rallysportmag.com poinformował ponadto, że DMack zamierza złożyć poważną ofertę w 2019 roku.

Tagi: WRC, Pirelli

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News