Pijany kierowca, pijana pasażerka i dzieci na kolanach. Jechali na cmentarz…

Pijany kierowca, pijana pasażerka i dzieci na kolanach. Jechali na cmentarz…

Podaj dalej

Policjanci z Tarnobrzega zatrzymali w niedzielę kierowcę volkswagena polo. To co ujrzeli, może stanowić doskonały przykład, jak nie należy poruszać się po drogach.

Podczas rutynowej kontroli kierowca i pasażerka jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. To niestety zdarza się na polskich drogach bardzo często, jednak dalsza część tej historii nie mieści się w głowie.

Podróżująca na prawym fotelu kobieta trzymała na kolanach swoją 4-letnią córkę, a drugie małe dziecko – 5-letnia dziewczynka – jechała na tylnej kanapie. Dzieci nie dość, że nie były w fotelikach, to jeszcze żaden z pasażerów nie pomyślał chociaż o zabezpieczeniu ich pasami. Dodatkowo kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, a po kontroli alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jego towarzyszka również nie była trzeźwa. Badanie alkomatem dało u niej wynik 1.5 promila alkoholu.

31-letni mężczyzna wyjaśnił stróżom prawa, że wypił „kilka piwek” i postanowił wybrać się na… cmentarz. Finał tej historii mógł być tylko jeden – dzieci trafiły pod opiekę rodziny, a samochód został odstawiony na jeden z policyjnych parkingów. Za złe sprawowanie opieki matka odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym. Kierowcy grozi do 2 lat więzienia oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Oczywiście nieodpowiedzialny 31-latek będzie też musiał zapłacić sporą grzywnę.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News