Pierwszy rząd dla BMW, mocny Ekstrom

Pierwszy rząd dla BMW, mocny Ekstrom

Podaj dalej

Za nami sesja kwalifikacyjna przed drugim wyścigiem weekendu na Moscow Raceway i dziesiątym całego sezonu DTM. Pomimo porannej dominacji Audi, w kwalifikacjach najlepiej poradziło sobie dwóch zawodników BMW – Tom Blomqvist i Bruno Spengler.

Zgodnie z niepisaną zasadą zawodnicy podzielili sobie sesję kwalifikacyjną na dwa segmenty. Po pierwszych kilkunastu minutach na prowadzeniu był ten, który przyjechał do Rosji jako lider cyklu – Mattias Ekstrom. Sytuacja zaczęła zmieniać się w samym końcu sesji. Ostatecznie najlepszy czas wykręcony został przez Brytyjczyka Toma Blomqvista, tuż za nim uplasował się jego kolega z BMW – Bruno Spengler. Podium uzupełnił Mattias Ekstrom, który wystartuje do wyścigu z drugiej linii razem z innym przedstawicielem Audi – Rene Rastem. Pierwszą piątkę w kwalifikacjach uzupełnił najlepszy kierowca Mercedesa-AMG Paul Di Resta.

Wczorajszy medalista i obrońca tytułu mistrza DTM Marco Wittmann tym razem przystąpi do wyścigu z 7. pozycji, gorzej spisał się ten, który zaciekle z nim walczył o podium podczas pierwszego wyścigu – Robert Wickens wystartuje z P11. Jeśli już wspominamy wczorajsze zmagania, to wydaje się, że szans na powtórzenie swojego drugiego miejsca nie ma Mike Rockenfeller. Niemiec zajął w kwalifikacjach 15. miejsce i ruszy z 8 rzędu wspólnie ze swoim kolegą z Audi i zwycięzcą 3. sesji treningowej Jamie’m Greenem. Należy jednak pamiętać, że Rockenfeller jeździ podczas tego weekendu ze złamaną kością śródstopia i praktycznie nie używa metody hamowania lewą nogą.

Drugi wyścig weekendu rusza o godzinie 13:48. Transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale DTM na Facebooku oraz na kanale Motowizja TV.

Tagi: DTM Audi Moscow Raceway

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News