Pierwszy rząd dla Audi

Audi okazało się najszybsze podczas kwalifikacji przed sześciogodzinnym wyścigiem Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) na torze Nuburgring.

Pierwszy rząd dla Audi
Podaj dalej

fot FIA WEC
fot FIA WEC

Andre Lotterer i Marcel Fassler w Audi #7 sięgnęli po pierwsze pole startowe ze średnim wynikiem 1:39,444s. To dało im ponad dwie dziesiąte przewagi nad Oliverem Jarvisem i Lucasem di Grassi. Sesja była bardzo zacięta i początkowo wydawało się, że cztery pierścienie nie zdołają zgarnąć całego pierwszego rzędu, gdyż najlepszy czas Jarvisa został anulowany za zbyt szeroki wyjazd poza tor. Ostatecznie jednak di Grassi zdołał nadrobić straty na swoim najszybszym okrążeniu i jutro ustawi się w pierwszym rzędzie.

Mark Webber i Timo Bernhard uzupełnili czołową trójkę tracąc nieco ponad cztery dziesiąte do liderów. Za ich plecami znaleźli się natomiast ich koledzy zespołowi – Marc Lieb i Neel Jani. Na kolejnych miejscach znalazły się Toyoty, które były już ponad sekundę za liderami LMP1.

W LMP2 triumfowała ekipa G-Drive Racing, przed zespołem Jota Sport oraz Signatech Alipne. W GTE Pro najszybsi byli Nicki Thiim i Marco Sorensen z Aston Martina, którym udało się wyprzedzić fabrycznego Forda prowadzonego przez Stefana Mucke i Olivera Pla. Czołową trójkę uzupełnił drugi Aston Martin, natomiast w GTE Am triumfowała ekipa Proton Racing korzystająca z Porsche.

Wyniki kwalifikacji na Nurgurgringu

fot FIA WEC
fot FIA WEC

Przeczytaj również