Pierwszy raz Engela

Pierwszy raz Engela

Podaj dalej

Za nami drugi wyścig weekendu DTM w dalekiej Rosji. Tym razem na Moscow Raceway najlepszy był Maro Engel, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w swojej przygodzie z niemiecką serią. Podium uzupełnili Mattias Ekstrom oraz Bruno Spengler, co oznacza, że na pudle znaleźli się przedstawiciele wszystkich trzech producentów.

Od samego początku na rosyjskim torze działo się niesamowicie dużo. Problemy już na pierwszym łuku spotkały Maxima Martina. Belgijski kierowca BMW wyjechał na pobocze i stracił kilka pozycji, następnie w jego samochodzie zaczęły płonąć hamulce, co oznaczało koniec wyścigu i Safety Car na trasie. Po restarcie nawiązała się niesamowita walka pomiędzy Bruno Spenglerem i Mattiasem Ekstromem.

Zawodnicy pokonali łącznie 36 okrążeń i dosyć niespodziewanie jako pierwszy linię mety przekroczył Maro Engel. Było to pierwsze zwycięstwo w karierze Niemca w serii DTM. Tuż za kierowcą Mercedesa-AMG C 63 DTM dojechali Mattias Ekstrom w Audi RS 5 DTM i Bruno Spengler w BMW M4 DTM. Pierwszą piątkę uzupełnili kierowcy Audi – Rene Rast i Jamie Green.

Tagi: Audi DTM Moscow Raceway

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News