Pierwszy na świecie 112-metrowy superjacht napędzany wodorem zaprezentowany na Monaco Yacht Show.

Oto spojrzenie na zmieniający zasady gry i mierzący 112 metrów superjacht. 

Pierwszy na świecie 112-metrowy superjacht napędzany wodorem zaprezentowany na Monaco Yacht Show.
Podaj dalej
  • Sinot, holenderska firma zajmująca się projektowaniem jachtów, zaprezentowała na Monaco Yacht Show szczegółowy model pierwszego na świecie superjachtu napędzanego wodorem. 
  • Statek o długości 112 metrów ma być całkowicie napędzany ciekłym wodorem i technologią ogniw paliwowych. Jedyne, co będzie emitował, to woda. 
  • Oprócz innowacji technologicznych, Jach miałby wszystkie bogate pułapki typowe dla luksusowego superjachtu. Rzecz jasna. 

Model 112-metrowego jachtu zaprojektowanego do pływania na ciekłym wodorze został zaprezentowany w zeszłym tygodniu na Monaco Yach Show, największej na świecie imprezie superjachtowej – informuje Forbes. 

Szczegółowy miniaturowy model zaprezentowany przez holenderską firmę Sinot Yacht & Architecure Design ma nieco poniżej 2 metrów długości i pokazuje innowacyjny kierunek, w którym w najbliższych latach będzie podążać branża superjachtów. 

Sinot twierdzi, że jacht o nazwie Aqua będzie pierwszym superjacht napędzanym ciekłym wodorem i technologią ogniw paliwowych. Jedyną emisję jachtu stanowić będzie woda. Cały system oparty jest o dwa 28-tonowe próżniowe zbiorniki do przechowywania ciekłego wodoru w temperaturze -423 stopnie Fahrenheita. 

Oprócz nietypowej technologii statek będzie miał najnowocześniejszy design i wszystkie udogodnienia. 

112-metrowy superjacht może płynąć z maksymalną prędkością 17 węzłów i ma zasięg 3750 mil morskich 

Technologia oparta jest o dwa 28-tonowe zbiorniki do przechowywania ciekłego wodoru

Zespół spędził pięć miesięcy projektując Aqua: – Naszym wyzwaniem było wdrożenie w pełni sprawnego ciekłego wodoru i ogniw paliwowych w prawdziwym superjachcie. Jest przełomowy nie tylko pod względem technologii, ale także designu i estetyki – powiedział główny projektant Sander Sinot w komunikacie prasowym. 

Pięciopokładowy superjacht pomieści 14 gości i 31 członków załogi

Przeczytaj również