Pierwsza połowa

Pierwsza połowa

Podaj dalej

Ponieważ rok 2017 przeszedł już do historii, możemy swobodnie pokusić się o wytypowanie najważniejszych polskich wydarzeń rajdowych ostatnich dwunastu miesięcy. Oczywiście takie zestawienia są zazwyczaj bardzo indywidualną sprawą, dlatego dzisiaj zapoznamy się z listą przygotowaną przez Szymona Wantuloka, czyli Rajdowego Świeżaka.

Styczeń – Marcin Słobodzian i Miko Marczyk dołączają do Subaru Poland Rally Team. – Nie mogę w to uwierzyć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka szansa na zebranie doświadczenia. Chciałbym dać powody do dumy całemu zespołowi bo jestem im bardzo wdzięczny, że w wieku 21 lat mogę realizować swoje marzenia w otoczeniu profesjonalistów – komentował Miko Marczyk, który kilka miesięcy później cieszył się z tytułu Mistrza Polski Open N.

Luty – Ciekawy i atrakcyjny cykl Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zdobywa sponsora tytularnego, firmę Motul. – Wydaje się, że startujące w naszym cyklu „przestarzałe technologicznie” konstrukcje mogą funkcjonować na średniej jakości oleju, jednak jest to myślenie błędne. Motul działa w motosporcie od długiego czasu i wyróżniają się wysoką jakością oferowanego produktu. Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie Motul postanowił wesprzeć nasz cykl w nadchodzącym sezonie. Liczymy, że współpraca przyniesie obu stronom wymierne korzyści – informował koordynator cyklu, Mirosław Miernik.

Marzec – Hubert Maj i Szymon Jasiński informują, że w sezonie 2017 będą rywalizowali w samochodzie typu Proto. – Pragniemy Wam przedstawić nasz nowy zespół rajdowy URSUS RALLY TEAM, który w sezonie 2017 reprezentować będziemy na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie OPEN N. Naszą rajdową bronią będzie Ford Fiesta Proto ze stajni Stec Motorsport, a więc firmy z długoletnim stażem w budowie i obsłudze samochodów rajdowych – pisano na profilu społecznościowym zespołu. Załoga do ostatniej rundy cyklu RSMP walczyła o tytuł mistrzowski, ostatecznie plasując się na drugiej lokacie.

Yes !!!

Publié par MajMax Rally Team sur vendredi 24 novembre 2017

Kwiecień – Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski wygrywają prestiżowy Platinum Rajd Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza. Załoga Forda Fiesty Proto wyprzedza o 6,7 sekundy Mateusza Lisowskiego i Dariusza Burkata oraz o 11,8 sekundy Andrzeja Szepieńca i Jarosława Zawadzkiego. Tuż za podium plasuje się duet Filip Nivette/Kamil Heller (+22,4). W klasie 1 zwyciężają Marek Bugajski i Adam Gładysz natomiast w 2 Andrzej Borkowski pilotowany przez Magdę Wilk. Załoga BMW M3 Compact pokonuje o ponad pół minuty duety Ćwięczek/Ćwięczek oraz Gołek/Spentany.

Maj – Jakub Brzeziński wycofuje się z Rally de Portugal 2017. Polak prowadził z ponad jedenastominutową  przewagą w klasyfikacji WRC3, jednak załoga pilotowana przez Roberta Hundlę miała defekt na dojazdówce do serwisu – To okrutny sport. Wygrywamy z dużą przewagą najdłuższy odcinek specjalny i 30 kilometrów przed parkiem serwisowym motor w naszym Citroenie DS3 R3T odmawia posłuszeństwa. Po prostu brak słów – komentuje Jakub Brzeziński.

Czerwiec – Wyścigowy wyjątek na liście, którego jednak nie można było pominąć. Do Polski dopływają bowiem pierwsze pozytywne informacje dotyczące powrotu Roberta Kubicy do cyklu Formuły 1. Posty wrzucane na konta społecznościowe zespołu Renault, czyli ekipy która jako pierwsza postanowiła Polakowi dać szansę, już w ciągu kilkunastu godzin od publikacji biły roczne rekordy popularności. To tylko pokazało jak wielki jest głód rodaków, a także zagranicznych kibiców, dla których powrót Polaka po ciężkim wypadku z 2011 roku byłby rzeczą niesamowitą.

Druga część zestawienia Rajdowego Świeżaka ukaże się już w najbliższy wtorek o godzinie 9:00.

Tagi: Rajdowy Świeżak, RSMP, Motul, HRSMP

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News