Pieniążek awansuje do WRC 2

Pieniążek awansuje do WRC 2

Podaj dalej

Po bardzo udanej ubiegłorocznej kampanii i trzecim miejscu w klasyfikacji na koniec sezonu Junior ERC Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w tym sezonie wystąpią w WRC 2.

W roku 2017 zawodnik z Częstochowy wsiądzie do Peugeota 208 T16 R5 i zaliczy 7 rund mistrzostw świata. Talent młodego polskiego zawodnika doceniła ekipa TRT Peugeot World Rally Team, która jako jedyna w WRC ma oficjalne wsparcie francuskiej marki.

Łukasz Pieniążek : Przed nami ogromne wyzwanie – starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC 2, w których wystąpimy w barwach TRT Peugeot World Rally Team. Szansa, którą otrzymałem nie zdarza się często. Jestem przekonany, że Mistrzostwa Świata to słuszny, ale ogromny krok w mojej karierze rajdowej. Dlatego też pierwszy sezon traktujemy głównie, jako zbieranie doświadczenia i “nabijanie” kilometrów. Cieszę się, że nasi partnerzy wiedzą na czym polega złożoność tego sportu, przez co nie odczuwamy żadnej presji wyniku. Dzięki wsparciu Peugeota możemy wdrożyć w życie ambitny plan testów i treningów, co na moim etapie kariery jest bardzo ważne.

Na prawym fotelu zasiądzie po raz kolejny Przemysław Mazur – jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w Polsce. Pierwszym występem w tegorocznej kampanii WRC 2 będzie nadchodząca runda – Rajd Korsyki. Tour de Corse uważane jest za jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu. Głównie przez wąskie, bardzo kręte drogi, gdzie nie ma miejsca na błąd. Przez wielu jest on określany mianem rajdu 10,000 zakrętów. Zmagania Łukasza i innych kierowców w tej niezwykle wymagającej rundzie będzie można obserwować tradycyjnie na WRC+ oraz w Red Bull TV.

Pieniążek w zeszłym sezonie m.in. wygrał w klasyfikacji ERC 3 i Junior ERC wyspiarską rundę ERC – Circuit of Ireland oraz był drugi w tych samych klasach podczas Rajdu Barum. Trzymamy kciuki za podobne wyniki i tym razem. Rajd Korsyki wystartuje w piątek, 7 kwietnia od ponad 31km odcinka Pietrosella – Albitreccia.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News