Pickup na bazie Forda F-150 rozwija moc 768 KM i rzuca wyzwanie sportowej Toyocie Supra

Hennessey Velociraptor V8 to najbardziej szalony pick up na świecie, który powstał na bazie Forda F-150 Raptor. 

Pickup na bazie Forda F-150 rozwija moc 768 KM i rzuca wyzwanie sportowej Toyocie Supra
Podaj dalej

Toyota Supra, z którą przyszło mu się zmierzyć, jest natomiast jednym z najciekawszych sportowych samochodów obecnie na rynku. Bardzo pewna siebie ekipa Hennessey postanowiła przeciwstawić swojego pickupa samochodowi sportowemu z Japonii. 

Pojedynek przestaje zaskakiwać, jeśli spojrzymy na liczby pickupa. Pod jego maską pracuje doładowany 5-litrowy silnik V8 o mocy 768 KM i momencie obrotowym 609 Nm. 

Z drugiej strony mamy Suprę, która w porównaniu do pick upa ma duży niedobór mocy. Oryginalna rzędowa szóstka BMW zapewnia 335 koni mechanicznych i 495 Nm momentu obrotowego. Różnica masy między dwoma pojazdami jest jednak bardzo znacząca. 

Nie potrzeba liczb ani statystyk, by wiedzieć, że duży amerykański pick up będzie ważył sporo więcej od japońskiego sportowca. Dlatego nawet jeśli Velociraptor jest prawie dwukrotnie mocniejszy od Supry, musi poradzić sobie z różnicą masy w postaci 900 kilogramów. 

Na samym początku wyścigu Velociraptor V8 ma znaczącą przewagę, ale w połowie dystansu Supra zaczyna nadrabiać. Pod koniec oba pojazdy są bardzo blisko siebie. Kto wygra ten pojedynek? Amerykanin czy Japończyk?

Przeczytaj również