Piątkowe przetarcie World RX

Piątkowe przetarcie World RX

Piątkowe przetarcie World RX

Podaj dalej

Inaczej, niż w przypadku pozostałych rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata, zmagania na torze Hockenheim w Niemczech rozpoczną się tym razem już w piątek. Jak wygląda rozkład jazdy?

Pierwsze emocje związane z rallycrossem wystartują o godzinie 10:50, kiedy to ruszy sesja treningowa. Poważne ściganie zapoczątkowane zostanie o godzinie 15:00. Wtedy też zawodnicy zmierzą swoje siły w pierwszej sesji kwalifikacyjnej.

W pierwszym biegu powalczą ze sobą Rene Muennich, Janis Baumanis oraz Csucsu. O ile ta gonitwa nie przyprawia o zawroty głowy na samą myśl o niej, to już wyścig drugi może być o wiele ciekawszy. Na starcie ustawią się Andreas Bakkerud, Timur Timerzyanov, Timmy Hansen oraz Toomas Heikkinen.

W R3 zobaczymy Guerlaina Chicherita, Niclasa Gronholma, Kevina Ericssona, Timo Scheidera oraz Pettera Solberga. Najciekawszy wyścig z punktu widzenia kibiców z Polski i nie tylko rozegrany zostanie chwilę później. Podczas czwartego biegu Martin Kaczmarski będzie miał niezwykle ciężkie zadanie, gdyż będzie musiał powalczyć z Johanem Kristofferssonem, Kenem Blockiem, Mattiasem Ekstromem oraz Robinem Larssonem. Q1 zakończy wyścig, w którym zobaczymy Sebastiena Loeba, Reinisa Nitissa, Jean-Baptista Dubourga, Guy’a Wilksa oraz Kevina Hansena.

Piątkowe zmagania zakończone zostaną drugą kwalifikacją, która rozpocznie się o godzinie 16:05.

Wydaje się, że do grona faworytów należy zaliczyć przede wszystkim kierowców Audi. Jest to dla nich domowy wyścig, połączony z ukochanym przez Niemców DTM. Niesamowita atmosfera i doskonałe przygotowanie – to sprawiło, że w ubiegłym roku na Hockenheim wygrał Mattias Ekstrom a tuż za nim w drugim Audi dojechał Toomas Heikkinen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News