Peugeot z nadziejami na tytuł

Peugeot z nadziejami na tytuł

Peugeot z nadziejami na tytuł

Podaj dalej

Świeżo po sukcesie odniesionym w tegorocznym, ostatnim dla Peugeot Sport Rajdzie Dakar, francuska firma skupia się na Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. By uczcić swój debiutancki sezon jako fabryczny zespół i zapewnić jak największe szanse na walkę o mistrzowski tytuł, Peugeot przygotował nową wersję 208 WRX.

Samochód miał już okazję na pokazanie swojego potencjału w World RX, w którym za sprawą prywatnego zespołu Hansen Motorsport, jest obecny od 2014 roku. Począwszy od tego sezonu dwóch z trzech kierowców będzie korzystało jednak z zupełnie nowej konstrukcji.

To dla nas początek czegoś ekscytującego. Rallycrossowe Mistrzostwa Świata będą naszym kluczowym programem w motorsporcie – powiedział Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport. Choć mamy dużą wiedzę opartą o pracę zespołu Peugeot Hansen, musimy pozostać realistami. Nasi konkurencji dysponują ogromnym doświadczeniem, a my będziemy musieli uczyć się wielu rzeczy od nowa – dodał.

Zdecydowaliśmy się na udział w rallycrossie, ponieważ uważamy, że jest to przyszłość naszego sportu. Obecny format, krótki i intensywny, jest bardzo ekscytujący, a młodsza niż w innych seriach publika cały czas poszerza swoje grono – wyjaśnia Famin.

W 12 tegorocznych rundach Rallycrossowych Mistrzostw Świata barw zespołu Peugeot Total bronić będzie trzech kierowców: 9-krotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb, posiadający ogromne doświadczenie w rallycrossie Timmy Hansen oraz jego młodszy brat – Kevin.

Moje oczekiwania są bardzo wysokie na ten rok. Fabryczne zgłoszenie Peugeota było dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, by wznieść się na kolejny poziom w walce o tytuły – cieszy się Loeb.

W przeszłości byliśmy blisko, jednak brakowało nam czegoś ekstra. Teraz, zaangażowanie fabrycznego teamu może być właśnie tym brakującym składnikiem. Nie wszystkie ewolucje zostaną wprowadzone już na pierwszą rundę sezonu, jednak nigdy nie wiadomo, co się wydarzy – wszystko zależy od tego, jak szybko będziemy się rozwijać – dodał.

Zespół na sezon 2018 przygotował zupełnie nową odmianę Peugeota 208 WRX, za którego kierownicą zasiądą Sebastien Loeb oraz Timmy Hansen. Młodszy ze szwedzkiego rodzeństwa Kevin otrzyma ewolucję ubiegłorocznego samochodu.

Zmiany wprowadzone do 208-ek mają za zadanie uczynić samochody mocniejszymi i łatwiejszymi w prowadzeniu. Francuscy inżynierowie pracowali m. in. nad aerodynamiką, rozwijając tylne skrzydło i zderzak. W kwestiach mechanicznych, poza ewolucją silnika, wprowadzono także zmiany do przedniego zawieszenia, skrzyni biegów i klatki bezpieczeństwa. 208 WRX otrzymał także większe obręcze kół.

Tagi: World RX, Peugeot Sport, Hansen, Loeb

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News