Peterhansel znów sięgnie po złoto?

Peterhansel znów sięgnie po złoto?

Peterhansel znów sięgnie po złoto?

Podaj dalej

Stephane Peterhansel celuje w 14. zwycięstwo w rozpoczynającym się już jutro 40. Rajdzie Dakar, którego głównym partnerem jest firma olejowa Motul. Na Francuza i jego rywali czeka niemal 9000 kilometrów najtrudniejszej przeprawy na świecie.

40. edycja terenowego klasyka po raz dziesiąty w historii będzie przebiegać przez trasy Południowej Ameryki, a 170 zgłoszonych załóg zmierzy się z przeprawą przez Andy, czy niską zawartością tlenu na boliwijskich wyżynach.

Peterhansel za kierownicą samochodów napędzanych na cztery koła wygrywał w Dakarze już siedmiokrotnie, w tym dwa razy z Peugeotem. Od czasów swojego debiutu w 1988 roku zdobył także sześć zwycięstw na dwóch kołach.

Doświadczony 52-latek w ubiegłym roku stanął na najwyższym stopniu podium i tym razem, obok swoich zespołowych kolegów Carlosa Sainza, Cyrila Despres i Sebastiena Loeba, również stawiany jest w roli faworyta do zwycięstwa.

Peru jest krajem najbardziej zbliżonym do Afryki w kontekście panujących tu warunków. Mamy tu wiele wydm i bezdroży – mówi Peterhansel.

Połączenie Peru, Boliwii i Argentyny stanowi najprawdopodobniej jeden z najpiękniejszych rajdów w Południowej Ameryce. To będzie coś szczególnego – długo i niebywale ciężko – kontynuuje „król Dakaru”.

Francuz dodał również, co będzie kluczowe w osiągnięciu dobrego rezultatu:Musimy wyjechać z Peru na dobrej pozycji. Najważniejsze będzie uniknięcie jakichkolwiek problemów, które jak magnes przyciągają wydmy i bezdroża. Jednakże, rajd zostanie rozstrzygnięty dopiero na linii mety w Argentynie.

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News