Peruwiańczyk z polskimi korzeniami

Peruwiańczyk z polskimi korzeniami

Podaj dalej

Nicolas Fuchs, pięciokrotny rajdowy mistrz Peru, ma nadzieję na powtórzenie dobrego rezultatu z ubiegłorocznego Dakaru. Co ciekawe, Peruwiańczyk może pochwalić się polskimi korzeniami, a jego babcia nosiła nazwisko Sierlecki.

Zawodnik znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata urodził się jednak w Limie, gdzie w minioną sobotę rozpoczęła się rywalizacja w 40. Rajdzie Dakar, a dziesiątym organizowanym w Południowej Ameryce.

Nicolas Fuchs, pilotowany przez Fernando Mussano zaliczyli w zeszłym roku świetny debiut w Rajdzie Dakar, finiszując na 12. miejscu w klasyfikacji samochodów.

Dzięki temu osiągnięciu Peruwiańczyk zyskał poparcie niemieckiego producenta, firmy Borgward, która wspólnie z holenderskim teamem Wevers Sport przygotowała dla zawodnika z polskimi korzeniami nową maszynę – BX7 DKR.W bliźniaczym samochodzie z Mini, Peugeotem, Toyotą i Ssang Youngiem zmierzy się również Erik Wevers, szef zespołu obsługującego Borgwardy.

To wielki zaszczyt reprezentować niemiecką, prestiżową markę, która zdecydowała się promować za pośrednictwem Dakaru. Razem z całym teamem Wevers Sport pracowaliśmy przez ostatnie 6 miesięcy nad tempem samochodu, mechaniką, dynamiką i niezawodnością. Sprawdzaliśmy go nawet w tunelu aerodynamicznym – mówił przed rozpoczęciem tegorocznej rywalizacji Fuchs.

Będziemy opierać się na doświadczeniu wyniesionym z zeszłego roku, kiedy to udało się ukończyć rajd w debiucie na 12. miejscu – wspomina Nicolas.

Początek tegorocznej rywalizacji w Rajdzie Dakar, którego partnerem strategicznym jest firma Motul, odbywał się dla Peruwiańczyka w mieszanych nastrojach. Po pierwszym, zaledwie 31-kilometrowym prologu lokalny kierowca zajmował 3. miejsce w generalce, jednak po 2. etapie spadł na dość odległe miejsce numer 22.

Do mety Dakaru jeszcze daleko, a my będziemy mocno trzymać kciuki za Nicolasa Fuchsa, którego część z polskich kibiców może kojarzyć z występu w ubiegłorocznym Rajdzie Baja Poland.

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News