Perfekcyjny weekend Audi

Perfekcyjny weekend Audi

Podaj dalej

Rene Rast sięgnął po zwycięstwo w niedzielnym wyścigu DTM na torze Red Bull Ring, zapewniając Audi drugi sukces w trakcie austriackiego weekendu. W sobotnim wyścigu pierwszy raz w tym roku wygrał Mattias Ekstrom.

W niedzielnej rywalizacji problemy miał Jamie Green, a świetnie wykorzystał to wspomniany wcześniej Rene Rast. Niestesty, w samochodzie Brytyjczyka doszło do awarii skrzyni biegów na trzy okrążenia przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę.

Rast, Mike Rockenfeller oraz Nico Muller dopełnili podium dla Audi po tym, jak Muller wyprzedził Rockenfellera na wyjściu z czwartego podczas ostatniego okrążenia w trakcie dzisiejszej rywalizacji na Red Bull Ringu.

Bruno Spengler próbował wyprzedzić Paula di Restę na dohamowaniu do trzeciego zakrętu, jednak w trakcie tego manewru doszło do kontaktu z Lucasem Auerem – w efekcie na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Problemy Greena, które nie pozwoliły mu na zdobycie jakichkolwiek punktów w Austrii, Mattias Ekstrom, zwycięzca pierwszego wyścigu w niedzielę finiszował na piątej lokacie, tuż za Garym Paffettem. Marco Wittmann wyprzedził swojego zespołowego kolegę Timo Glocka, a Loic Duval, Paul Di Resta oraz Robert Wickens uzupełnili pierwszą dziesiątkę, która w niedzielę dopisała do swoich kont kolejne punkty w sezonie 2017.

Po austriackim weekendzie na prowadzeniu w serii DTM umocnił się Mattias Ekstrom, który obecnie legitymuje się przewagą w postaci 21 punktów nad swoim zespołowym kolegą z Audi – Rene Rastem. Podium uzupełnia Jamie Green ze 137 punktami na koncie.

Tagi: DTM, Audi, Red Bull Ring, Mattias Ekstrom

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News