Pękła potężnych rozmiarów świnka skarbonka! Kosmiczna kwota padła na aukcji Pagani

Wygląda na to, że w ostatnich dniach pękła świnka skarbonka jednego z arabskich szejków.

Pękła potężnych rozmiarów świnka skarbonka! Kosmiczna kwota padła na aukcji Pagani
Podaj dalej

Musiała być niemałych rozmiarów, ponieważ uzbierana w środku suma to „bagatela” 6,812,500 dolarów. Całe szczęście została rozsądnie wydana. Pozwoliła bowiem na sfinansowanie zakupu Pagani Zonda Aether  podczas aukcji przeprowadzanej przez RM Sotheby’s w Abu Dhabi.

W poprzedni weekend z kwotę 5,5 mln dolarów została sprzedana Zonda Riviera – również na aukcji.

Podobnie jak Riviera, Aether również bazuje na modelu 760. Samochód napędza wolnossące V12 o pojemności 7,3 litra i mocy 749 koni mechanicznych.

W przeciwieństwie do innych odmian tego modelu, Aether wyposażona jest w 6-biegową, ręczną skrzynię biegów. To może być jednym z głównych powodów osiągnięcia tak wysokiej ceny. To, oraz fakt, że wyprodukowano tylko jedną sztukę.

Nadwozie to coś do czego przyzwyczaiła nas firma z włoskiego San Cesario sul Panaro – karbon – i to całe mnóstwo. Widoczny gołym okiem charakterystyczny czarny splot jest dodatkowo przystrojony jasnoczerwonymi akcentami.

W górnej części zobaczymy element znany z modelu Zonda Cinque – charakterystyczny wlot powietrza ciągnący się aż do silnika, ogromny tylny spojler i masywny dyfuzor. W środku fotele, zegary i skórzane paski zamiast klamek, znane z Zondy HP Barchetta i Huayra BC.

Niepotwierdzone informacje mówią, że samochód trafił w ręce tego samego kolekcjonera, który kupił także jedyny model Ferrari SP38. Można tylko pozazdrościć gustu i rozmiarów świnki skarbonki.

Przeczytaj również