Pechowy start Nivette

Pechowy start Nivette

Podaj dalej

W minioną sobotę w Czechach odbyła się 23. edycja Ageus Rallysprint. Podczas imprezy z siedzibą w Slusovicach mieliśmy okazję podziwiać pretendentów do tytułu mistrza Polski – załogę Filip Nivette / Kamil Heller.

OS 1 Zadverice 1 -10,22km

Do rajdu przystąpiło łącznie 88 zawodników, pierwszy odcinek specjalny pokonał już 5 z nich. Mocne otwarcie zaliczył startujący Skodą Fabią R5 Tomas Kostka. Reprezentant gospodarzy pokonał na próbie o 0,1 s. Jaromira Tarabusa. Na pierwszym oesie wyklarowała się zdecydowana grupa liderów, w niej znalazł się Filip Nivette, który tracił zaledwie 6,5 s.

OS 2 Kamenak 1 – 7,69km

Kolejny oes poranka padł łupem Tomasa Kostki. Na drugim miejscu ukończył tym razem Martin Vlcek ze stratą 3,5 s. Podium uzupełnił Jaromir Tarabus. Tuż za nimi dojechał Filip Nivette, który awansował też w klasyfikacji generalnej na 4. pozycję. Niestety, w połowie tego odcinka pojawiły się problemy i Fabia polskiej załogi miała tylko napęd na przód.

OS 3 Kopna 1 – 10,45km

Zmagający się z problemami Filip Nivette wykonał na ostatnim odcinku pętli świetną robotę. Mając do dyspozycji napęd na jedną oś udało się wykręcić 4. czas i stracić w stosunku do zwycięzcy próby mniej niż 1s/1km. Jeśli już mowa o zwycięzcy, to po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Tomas Kostka, zaliczając swoistego hat-tricka.

Zajmując 4. pozycję w klasyfikacji generalnej m.in. przed Antoninem Tlustakiem i Jaroslavem Melicharkiem Filip Nivette i Kamil Heller udali się następnie na serwis z nadzieją szybkiej naprawy usterki w swojej serwisowanej przez zespół Romana Kresty Fabii. Niestety, tuż przed startem drugiej pętli problem znów się pojawił i faworyci do tytułu mistrzowskiego w Polsce w tym roku musieli wycofać się z rywalizacji.

Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Świdnicki-Krause 2017 odbędzie się już niedługo. OS1 Świdnica – Super OS Crusar wystartuje 21 kwietnia o godzinie 19:03.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News