Parys zdobywa mistrzostwo

Parys zdobywa mistrzostwo

Podaj dalej

Piotr Parys podczas rundy na Slovakia Ringu sięgnął po kolejne dwa zwycięstwa w Porsche Platinum GT3 CCCE, czym zapewnił sobie tytuł na cztery wyścigi przed końcem.

fot. Piotr Parys
fot. Piotr Parys

Zawodnik wspierany przez firmę Sonax od początku sezonu jest w fantastycznej dyspozycji i przed rundą na Słowacji wygrał 9 z dziesięciu wyścigów. Na obiekcie pod Bratysławą forma Parysa była równie wysoka co zwykle, dzięki czemu udało mu się zapisać na swoim koncie kolejne dwa wyścigi. Miejscami na podium w drugim wyścigu podzielili się Marcin Jaros i Marcin Jedliński

To sprawiło, że choć do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy, to Piotrek nie musi się na nich nawet pojawiać. Jego przewaga w klasyfikacji punktowej jest tak duża, że niezależnie od wyników pozostałych czterech wyścigów tytuł jest już jego!

– Co za emocje! Dojechałem do mety dzisiejszego wyścigu na pierwszym miejscu w klasyfikacji pucharu i przypieczętowałem mistrzowski tytuł! To był niesamowity weekend, niesamowity sezon… Dziękuję wam wszystkim za ogromne wsparcie – powiedział Piotrek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News