Parys: Musimy pojechać na 110%

Parys: Musimy pojechać na 110%

Podaj dalej

Piotr Parys Junior, który pod koniec czerwca wziął udział w gościnnym starcie w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, wraca do ścigania w swoim głównym tegorocznym cyklu, jakim jest Porsche Mobil 1 Supercup.

Już w najbliższy weekend najszybszy i najbardziej prestiżowy puchar producenta supersamochodów ze Stuttgartu zawita na austriackim torze Red Bull Ring.

18-letni lublinianin będzie ścigał się na obiekcie zlokalizowanym w miejscowości Spielberg już po raz trzeci w tym sezonie. Piotr Parys Junior ma na swoim koncie gościnne starty w cyklach 24H Series oraz Porsche GT3 CCCE na austriackim obiekcie, gdzie za każdym razem notował dobre czasy i prezentował równe i szybkie tempo wyścigowe.

– Tor Red Bull Ring jest mi dobrze znany, jeździliśmy już tam dwukrotnie w tym roku, więc mam nadzieję, że będę w stanie przekuć jego znajomość w pozytywny rezultat – patrzy z optymizmem na nadchodzący weekend Piotr Parys Junior.

Tor Red Bull Ring należy do grupy najkrótszych w całej Europie i jednocześnie kalendarzu Porsche Supercup, a także Formuły 1. Jego nitka liczy zaledwie 4,3 kilometra i zawiera 8 zakrętów. Nie jest to równoznaczne z tym, że tor nie wymaga od zawodników szczególnego skupienia i uwagi. Jego szybkie i techniczne zakręty, a także liczne wzniesienia stwarzają trudne warunki do ścigania, o czym świetnie wiedzą wszyscy zawodnicy Porsche Supercup.

Rozpoczęcie zajęć na torze należącym do potentata napojów energetycznych zaplanowano na jutro, kiedy będzie miał miejsce jedyny poprzedzający sesję kwalifikacyjną trening. Czasówka zaplanowana została na godzinę 12:25 w sobotę, natomiast główna część rywalizacji, wyścig, odbędzie się w niedzielę o 11:30 tuż przed rozpoczęciem batalii o Grand Prix Austrii wśród kierowców Formuły 1.

– Początkowa faza sezonu pokazała, że w jednej sekundzie może zmieścić się nawet 20 zawodników, więc będę musiał dać z siebie wszystko i pojechać w Austrii na 110% – zapowiedział 18-latek. 

Początek sezonu 2017 nie był najlepszy w wykonaniu Piotra Parysa Juniora, jednak ten przerwę od wyścigów wykorzystał nie tylko na pełny powrót do sił, ale także regenerację i zapomnienie o pechu, jaki przytrafił mu się w początkowej fazie debiutanckiego sezonu w królewskiej kategorii Porche Supercup. Weekend spędzony na upalnym torze Pannonia Ring pokazał jednak, że Piotrek jest już w świetnej dyspozycji, zarówno fizycznej jak i psychicznej.

– Weekend wyścigowy na upalnej Pannoni, gdzie przejechaliśmy sporo kilometrów w niełatwych warunkach, przebiegał po naszej myśli – powiedział Piotr Parys Junior. – Czułem się bardzo komfortowo w naszym Porsche 911 GT3 Cup i byłem w stanie jechać nie tylko szybko, ale i równo, co w tak mocnej stawce Porsche Supercup może okazać się kluczowe.

Wyścig na torze Red Bull Ring będzie transmitowany na żywo w telewizji za pośrednictwem kanałów Eurosport 2 oraz Polsat Sport Extra. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Harmonogram 4. rundy Porsche Mobil 1 Supercup

Piątek, 7 lipca
16:45 – 17:30                   Sesja treningowa

Sobota, 8 lipca
12:25 – 12:55                   Sesja kwalifikacyjna

Niedziela, 9 lipca
11:30 – 12:05                   Wyścig (LIVE – Eurosport 2 oraz Polsat Sport Extra)

Tagi: Porsche Supercup, Red Bull Ring, Piotr Parys Junior

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News