Parys: Limit pecha został wyczerpany

Parys: Limit pecha został wyczerpany

Parys: Limit pecha został wyczerpany

Podaj dalej

Piotr Parys Junior, który po II rundzie cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe miał drobne kłopoty zdrowotne, wraca do regularnego ścigania na europejskich torach wyścigowych. Rozgrzewką przed kolejnym weekendem Porsche Supercup będzie, rozpoczynająca się już w najbliższy piątek, III runda Porsche GT3 CCCE na torze Pannonia Ring.

18-letni lublinianin po niemal miesięcznej przerwie powoli wraca do dawnej formy i już w najbliższy weekend ponownie zasiądzie za kierownicą wyścigowego Porsche 911 GT3 Cup. –  Wracam za kierownicę mojego Porsche 911 GT3 Cup, co niezmiernie mnie cieszy. Choć oczywiście od początku przerwy wiedziałem, że będzie to tylko kwestią czasu, ten niemiłosiernie dłużył się bez wyścigów – powiedział Parys.

III runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się na węgierskim obiekcie Pannonia Ring. Piotrek może pochwalić się bardzo dobrą znajomością tego toru, gdzie w ubiegłym roku aż dwukrotnie stawał na podium w drodze po swoją mistrzowską koronę w challenge’u Porsche.

Początek sezonu 2017 nie był najlepszy w wykonaniu Piotra Parysa Juniora, jednak  przerwę od wyścigów wykorzystał on  nie tylko na pełny powrót do sił, ale także regenerację i zapomnienie o pechu, jaki przytrafił mu się w początkowej fazie debiutanckiego sezonu w królewskiej kategorii Porche Supercup.

– Ta chwila przerwy od ścigania bardzo dobrze mi zrobiła – udało mi się naładować baterie i oczyścić głowę po zbiegu nieszczęśliwych wypadków, które uniemożliwiły dobry start do sezonu 2017. Głęboko wierzę w to, że limit pecha został już wykorzystany, a my w każdej kolejnej rundzie będziemy coraz mocniejsi – dodał 18-latek.

Pannonia Ring liczy niemal 5 kilometrów i składa się z 11 zakrętów w prawo oraz 7 w lewo. Tor znajdujący się w północno-zachodnich Węgrzech zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców, bowiem dzięki świetnemu ułożeniu szerokiej na 13 metrów nitki, z głównej trybuny przy padoku można swobodnie śledzić całą rywalizację. Dość rzadko spotykaną cechą toru jest fakt, iż posiada on tzw. homologację dwukierunkową, co oznacza że wyścigi mogą odbywać się na nim zarówno zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, jak i w kierunku przeciwnym.

Rozpoczęcie zajęć na węgierskim Pannonia Ringu zaplanowane zostało na piątek, który w całości przeznaczony zostanie na przejazdy treningowe i załapanie odpowiedniego rytmu. W sobotę tuż po godz. 9:00 rano rozpocznie się sesja kwalifikacyjna przed pierwszym wyścigiem, zaplanowanym na ten sam dzień. Finałem III rundy Porsche GT3 CCCE będzie 2. wyścig, którego rozpoczęcie organizatorzy przewidzieli na godzinę 9:35 w niedzielę.

Poza zawodnikami regularnie startującymi w pucharze Porsche, na torze będą rywalizować też kierowcy Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ w takich klasach jak popularna wśród fanów D4+3500, czy FIA CEZ Formula.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News