Parking za darmo. Trzeba się jedynie pomodlić

Przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi jakiś czas temu wybudowany został spory parking. Proboszcz parafii wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Aby zostawić na nim samochód, kierowca musi się… pomodlić.

Parking za darmo. Trzeba się jedynie pomodlić
Podaj dalej

Remont parkingu w większości został sfinansowany przez parafian wrzucających datki na tacę lub wykonujących nieodpłatne usługi budowlane.

Na początku miejsca parkingowe miały być przeznaczone wyłącznie dla wiernych, którzy biorą udział w nabożeństwie. Szybko okazało się jednak, że okoliczni mieszkańcy, jak również osoby które odwiedzają pobliski szpital, także ochoczo korzystają z przykościelnego placu. W związku z rozwojem sytuacji podjęto decyzję o pobieraniu opłat za korzystanie z parkingu.

Co za tym idzie, od około miesiąca na nowoczesnym i przestronnym parkingu zaparkować może każdy, bo codziennie brama wjazdowa jest szeroko otwarta. Ci, którzy przychodzą na mszę – za darmo. Ci, którzy do kościoła nie wchodzą – płacą. Ale nie pieniędzmi. Za kwadrans postoju należy odmówić jedną dziesiątkę Różańca Świętego. Aczkolwiek im dłuższy czas pozostawienia auta, tym dłużej trzeba się modlić. Za godzinę należy zmówić cztery dziesiątki, a za dobę dwie tajemnice.

Pomysł bardzo oryginalny, ale ciekawe w jaki sposób taka opłata będzie weryfikowana?

źródło: radiolodz.pl

Przeczytaj również