Panizzi w San Marino

Panizzi w San Marino

Podaj dalej

Po potwierdzeniu obecności Marcusa Gronholma i Haydena Paddona w Rally Legend, organizator poinformował, że również Gilles Panizzi weźmie udział w tej imprezie. Francuz pojedzie Peugeotem 306 Maxi, którym w połowie lat ’90 startował w Rajdowych Mistrzostwach Francji i Świata.

Dwukrotny mistrz świata, Marcus Gronholm wystartuje Volkswagenem Polo R WRC, co jest zrozumiałe ze względu na to, że jest oficjalnym kierowcą testowym zespołu z Hanoweru. Z kolei Hayden Paddon pojawi się w Hyundaiu i20. Do nich dołącza Panizzi, a więc zwycięzca siedmiu rund mistrzostw świata, uznawany za szczególnego specjalistę od nawierzchni asfaltowej.

pan 1_resize

Określanie go w ten sposób nie może dziwić, ponieważ tylko na asfalcie potrafił zwyciężać. Francuz w sezonach 1998 i 1999 zajmował szóste miejsca w klasyfikacji generalnej, startując kolejno Peugeotami 306 Maxi, 106, Subaru Imprezą WRX,  Imprezą WRC oraz Peugeotem 206. Później, powtórzył ten sukces w sezonie 2004, kiedy reprezentował barwy Mitsubishi.

306_resize

Czternasta edycja Rally Legend odbędzie się na terenie republiki San Marino, w dniach 6-9 października. Lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta, w związku z czym możemy oczekiwać, że na starcie zobaczymy kolejne rajdowe gwiazdy.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News