Paddy Lowe: Nie mamy żadnych wątpliwości co do sprawności Roberta!

Na papierze, nowy skład Williamsa w Formule 1 na sezon 2019 wygląda potencjalnie wybuchowo. Swoje siły połączą świeżo upieczony mistrz F2 George Russell, oraz Robert Kubica – zwycięzca Grand Prix Kanady z roku 2008, który wraca do królowej motorsportu po 8 latach przerwy.

Paddy Lowe: Nie mamy żadnych wątpliwości co do sprawności Roberta!
Podaj dalej

Sensacyjny powrót jeszcze długo będzie komentowany przez środowisko F1 i kibiców, gdyż nie wszyscy wierzą w to, iż prawa ręka Kubicy jest wystarczająco sprawna aby prowadzić bolid na poziomie gwarantującym dobre czasy podczas przyszłorocznych kwalifikacji i wyścigów.

Wątpliwości za to nie ma już dyrektor techniczny Williamsa – Paddy Lowe, oraz cała ekipa stajni z Grove.

Paddy Lowe: Być może ktoś poza zespołem ma jakieś wątpliwości. Cóż, każdy ma do tego prawo, ale w naszej ekipie nikt nawet już nie myśli o ręce Roberta. W ubiegłym roku przeszliśmy przez szczegółowy proces oceny i wybraliśmy Siergieja. To była dobra decyzja bo w tamtym czasie nie byliśmy pewni, czy Robert byłby w stanie pokazać się z jak najlepszej strony. Niemniej jednak przez ostatnie 12 miesięcy mieliśmy okazję pracować z nim niemal codziennie, i nie mamy żadnych wątpliwości co do jego sprawności. Wiemy na co go stać, wie to cały zespół. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia sezonu, mając świadomość jak wiele może nam dać.

 

Przeczytaj również