Paddon wystartuje w Sanremo

Paddon wystartuje w Sanremo

Paddon wystartuje w Sanremo

Podaj dalej

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Rajdu Sanremo Hayden Paddon zaliczy swój debiut w wersji R5 Hyundaia I20. Będzie to przede wszystkim test przez kolejną rundą WRC – Rajdem Korsyki, ale też sprawdzian w aucie z Sebastianem Marshallem, który zostanie pilotem Nowozelandczyka w mistrzostwach świata po rajdzie Finlandii.

Hayden Paddon : To będzie mój pierwszy Rajd Sanremo i już nie mogę się go doczekać. Rywalizacja na tydzień przed Tour de Corse powinna być doskonałą rozgrzewką. Będzie to bardzo dobra okazja do przejechania kilometrów po asfalcie. Drogi na Sanremo są bardzo kręte i wymagające, czyli zbliżone do tych na Korsyce. Lokalni zawodnicy znający te trasy będą na pewno bardzo szybcy, więc nie skupiamy się tutaj na rezultacie, ale przede wszystkim nad rozwojem. Plan jest taki, żeby po prostu zrobić jak najwięcej kilometrów i poczuć się swobodnie na asfalcie. Prędkości będą nieco mniejsze, ale i tak nie mogę się doczekać pierwszych kilometrów w samochodzie R5. Z Sebem na prawym będzie to również szansa na rozwój naszej współpracy, która zaprocentuje w przyszłości.

Andrea Adamo, menager Działu Klienckiego Hyundaia : Rywalizacja w Rajdzie Sanremo z Haydenem jest doskonałą okazją dla naszego oddziału na dodanie sobie ilości kilometrów po asfalcie, co na pewno pomoże w usprawnieniu naszego projektu i skierowaniu oferty do jeszcze większej liczby odbiorców. Podczas tego weekendu wielu zawodników wystartuje w New Generation I20 R5, mamy nadzieję, że dla wszystkich rajd przebiegnie bardzo dobrze. Dla Haydena będzie to doskonała okazja do przygotowań przed Tour de Corse. Testy w WRC są ograniczone, a tutaj będzie mógł przejechać kilometry w bezpośredniej walce z innymi kierowcami.

Rajd Sanremo będzie drugą rundą mistrzostw Włoch. Wystartuje on 30 marca i będzie składał się z 11 odcinków specjalnych mierzących łącznie prawie 177km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News