Paddon wraca do żywych

Paddon wraca do żywych

Podaj dalej

Hayden Paddon jest najlepszym zawodnikiem Rajdu Sardynii po zakończeniu 5 odcinków specjalnych. Nowozelandczyk przez cały poranek prezentował bardzo solidne tempo i na ten moment przewodzi stawce. Problemy dotknęły wielu zawodników. Z walki o czołowe lokaty wypadli już między innymi kierowcy Citroena – Craig Breen oraz Kris Meeke.

OS2 Terranova 1 – 14.54 km

Pierwszy odcinek specjalny dnia rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 7:18. Wszystko wyglądało na to, że najlepsze śniadanie zjadł Kris Meeke, który wygrał tutaj o 0,5 s. nad Juho Hanninenem i o 0,8 s. nad Haydenem Paddonem. Patrząc na różnice czasowe, zauważalne było to, że ta trójka odjechała reszcie, gdyż kolejni zawodnicy tracili już znacznie więcej. Najlepszym zawodnikiem w Fordzie Fiesta WRC ’17 był prywaciarz – Mads Ostberg. Terranova dała bardzo w kość najlepszym zawodnikom ubiegłego sezonu – Thierry Neuville był 9., Sebastien Ogier 12., zaś Andreas Mikkelsen ukończył na pozycji 13.

OS3 Monte Olia 1 – 19.05 km

Walka na szczycie trwała w najlepsze. Po raz kolejny swoją świetną dyspozycję zaprezentował Juho Hanninen, który zdecydowanie pokonał resztę stawki. Drugi na próbie Kris Meeke stracił tutaj 3,2 s., co spowodowało awans Fina na pozycję lidera rajdu. Czołówka zawodników pozostawała wciąż taka sama. W stracie mniejszej niż 10 sekund zmieścili się jeszcze tylko Mads Ostberg i Hayden Paddon. Od samego rana bardzo widoczne były 3 grupy. Pierwsza składała się z zawodników wymienionych wyżej, drugą nazwać można grupą pościgową, tam karty rozdawali Jari-Matti Latvala, Elfyn Evans, Dani Sordo, Ott Tanak oraz… Craig Breen który musiał wycofać się z rywalizacji po tej próbie ze względu na problemy ze skrzynią biegów. Najsłabiej radzili sobie do tej pory ci, którzy mieli walczyć o główne lokaty – Thierry Neuville, Sebastien Ogier oraz Andreas Mikkelsen.

OS4 Tula 1 – 15.00 km

Pierwszy odcinek specjalny, na którym sprawy wyglądały nieco inaczej. Przysłowiowy pazur zaczęli pokazywać zawodnicy, na których kibice najbardziej liczyli od samego początku. Próba padła łupem Daniego Sordo, tuż za nim dojechali Thierry Neuville i Ott Tanak. Na 4. miejscu ukończył Hayden Paddon, co sprawiło, że w pierwszej 4 znalazło się 3 zawodników Hyundai Motorsport. Pierwszą piątkę uzupełnił Sebastien Ogier. Na dalszych pozycjach byli tym razem ci, którzy wcześniej dyktowali tempo – Kris Meeke był 6., Mads Ostberg 7. a Juho Hanninen 9. Słabo prezentuje się wciąż Andreas Mikkelsen, który był 10.

OS5 Tergu – Osilo 1 – 14.14 km

Na ostatnim odcinku porannej pętli działo się zdecydowanie najwięcej. Próba padła łupem Esapekki Lappiego, który przez problemy ze skrzynią nie miał 2 biegu w swoim samochodzie. Podium uzupełnili Mads Ostberg oraz nowy lider rajdu – Hayden Paddon. Dlaczego Nowozelandczyk wyszedł na prowadzenie? Dlatego, że Kris Meeke zrobił to, do czego zdążył nas już przyzwyczaić – zaliczył rolkę i stracił całe mnóstwo czasu. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Ott Tanak oraz Juho Hanninen. Sebastien Ogier zakończył na miejscu 9., Daniego Sordo spotkały poważne problemy z silnikiem i stracił na mecie ponad 1 minutę.

Klasyfikacja generalna

Po 5 odcinkach specjalnych tegorocznej edycji Rajdu Sardynii na prowadzeniu znajduje się Hayden Paddon. 4,3 s. za Nowozelandczykiem znajduje się Juho Hanninen, zaś zaledwie 0,1 s za Finem plasuje się Mads Ostberg. Ta trójka zdołała wypracować sobie ponad 10-sekundową przewagę nad kolejnymi trzema zawodnikami – Ottem Tanakiem, Thierrym Neuvillem i Jari-Mattim Latvalą. Kolejne załogi mają już większą stratę. Jedynym liczącym się w walce o punkty przedstawicielem Citroena został Andreas Mikkelsen, który jest 8.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News