Paddon: Podium było dla mnie ogromną ulgą

Paddon: Podium było dla mnie ogromną ulgą

Podaj dalej

Hayden Paddon w wideorozmowie przeprowadzonej za pośrednictwem Facebooka podziękował fanom za trwające wsparcie i przyznał, że podium po 12 miesiącach sprawiło mu sporą ulgę.

Nowozelandczyk ukończył naszą domową rundę WRC na drugim miejscu za swoim zespołowym kolegą Thierry’m Neuvillem i było to dla niego pierwsze podium od poprzedniej edycji Rajdu Polski.

To był dla nas ciężki rok, szczególne podziękowania chciałbym skierować w stronę naszych kibiców, którzy byli z nami przez cały ten czas – powiedział Hayden. Rajd Polski pozwolił nam na powrót na właściwe tory i spuścił nieco ciśnienie, które w nas narastało.

Drugie miejsce Haydena pozwoliło także zespołowi Hyundaia na zmniejszenie straty do liderującego zespołu M-Sport w klasyfikacji producentów do zaledwie 22 punktów.

Mamy nadzieję, że uda się nam utrzymać dobre tempo i wykorzystać je do zdobycia większej liczby podium. Naszym celem pozostaje sezon 2018 i chcemy wykorzystać wszystkie pozostałe rajdy by się do niego przygotować.

Wynik osiągnięty przez Paddona w Rajdzie Polski był także pierwszym finiszem na podium dla jego nowego pilota Seba Marshalla: Początkowo mieliśmy drobne problemy, gdyż on i ja mamy zupełnie inny akcent, jednak teraz rozumiemy się już świetnie.

Paddon jest również optymistycznie nastawiony przed najszybszym rajdem w całym kalendarzu, zaplanowanym na 27 – 30 lipca Rajdem Finlandii. To jeden z moich ulubionych rajdów, szybkie odcinki specjalne i hopy są niesamowite. Jeśli warunki będą sprzyjające, myślę, że powalczymy o podium. Myślę, że moglibyśmy wymienić ośmiu, lub dziewięciu kierowców, którzy powalczą o czołową trójkę, lub nawet zwycięstwo, więc walka będzie niesamowicie zacięta.

Z kolei już w najbliższy weekend kierowca Hyundaia wystartuje w asfaltowej rundzie mistrzostw Francji – Rally Rouergue, będącym etapem przygotowań przed sierpniowym Rajdem Niemiec.

 

Tagi: Rajdy WRC Rajd Polski Hyundai Hayden Paddon Seb Marshall

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News