Paddon drugi w Rajdzie Sanremo

Paddon drugi w Rajdzie Sanremo

Podaj dalej

W trakcie ubiegłego weekendu rozegrana została druga runda mistrzostw Włoch – Rajd Sanremo. Zwyciężyła w nim załoga Paolo Andreucci / Anna Andreussi.

Występ Paddona

Podróżująca Peugeotem 208 T16 para pokonała na mecie etatowego uczestnika Rajdowych Mistrzostw ŚwiataHaydena Paddona. Nowozelandczyk wystartował za kierownicą Hyundaia I20 R5, na fotelu pilota zasiadł Sebastian Marshall, który dołączy do Paddona na stałe również w WRC po Rajdzie Finlandii.

Przebieg zawodów & Rovanpera

Rajd składał się z 12. odcinków specjalnych. Aż dziewięć z nich wygrał Paolo Andreucci. Po jednym na swoje konto zapisali Umberto Scandola, Hayden Paddon oraz Andrea Nucita. Impreza była również drugim zetknięciem z włoskim ściganiem dla młodego talentu prosto z Finlandii – Kalle Rovanpery. Zakończył on ostatecznie na pozycji numer 14.

Mistrzostwa Włoch

W klasyfikacji generalnej po dwóch rajdach na prowadzeniu znajduje się Paolo Andreucci. Tuż za nim plasują się Alessandro Perico oraz Simone Campedelli. Dla największej gwiazdy rajdu – Haydena Paddona była to rozgrzewka przed startującym już w piątek Rajdem Korsyki.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News