Owocne kwalifikacje GT3 Poland

Owocne kwalifikacje GT3 Poland

Owocne kwalifikacje GT3 Poland

Podaj dalej

Pierwsze dwie sesje kwalifikacyjne w roku 2018 dla zespołu GT3 Poland przechodzą do historii. Andrzej Lewandowski dwukrotnie odnotował 2. rezultat w klasie AM, natomiast tworzący jedną załogę Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski wystartują do wyścigów z 3. i 4. miejsca w Pro-Am.

Rzeszowski zespół prowadzony przez Bartosza Opiołę podobnie jak w ubiegłym roku zdecydował się na start w zimowej serii Lamborghini Super Trofeo Middle East, mającej być jednym z etapów przygotowań do europejskiego czempionatu.

Kalendarz wyścigów na Bliskim Wschodzie zakłada trzy rundy na dwóch torach wyścigowych: Yas Marina (w najbliższy weekend) oraz Dubai Autodrome, gdzie kierowcy zmierzą się dwukrotnie z dwoma konfiguracjami słynnego obiektu.

W dzisiejszych kwalifikacjach zdecydowanie najszybsi byli Axcil Jefferies oraz debiutujący w Super Trofeo Giacomo Altoe.

W pierwszych kwalifikacjach czołową trójkę uzupełnili Christopher Zochling i Riccardo Agostini. Andrzej Lewandowski z czasem 2:11.762 uplasował się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej i 2. w swojej klasie AM.

Rafał Mikrut tworzący załogę z Grzegorzem Moczulskim popisał się czasem 2:12.531 zapewniając sobie i swojemu koledze start z 3. miejsca do dzisiejszego pierwszego wyścigu.

W kwalifikacji numer dwa, która rozpoczęła się zaledwie 10 minut po pierwszej, najszybsi byli Giacomo Altoe, Jack Bartholomew oraz Rik Breukers. Andrzej Lewandowski tym razem był 5. w generalce i 2. w klasie AM, natomiast Grzegorz Moczulski uzupełnił najszybszą dziesiątkę i w swojej klasie zameldował się z 4. rezultatem.

Tagi: GT3 Poland, Yas Marina, Lamborghini Super Trofeo, Middle East

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News