Ostre słowa o Kubicy

Ostre słowa o Kubicy

Podaj dalej

Felipe Massa zabrał głos w sprawie ewentualnego angażu Roberta Kubicy w zespole Formuły 1. Wicemistrz świata z 2008 roku dał jasno do zrozumienia, że Polak nie jest odpowiednim wyborem dla zespołu Williamsa.

Przypomnijmy, że o przyszłoroczny angaż w ekipie Williamsa oprócz Roberta Kubicy walczy jeszcze trójka kierowców. Partnerami Lancea Strolla mogą zostać Paul di Resta, Pascal Wehrlein oraz Felipie Massa. Ten ostatni domaga się przedłużenia kontraktu i nie przebiera w środkach ostro krytykując konkurentów – Po pierwsze nie mam pojęcia w jaki sposób Kubica jeździ. Osobiście nie jestem w stanie robić tego co on, czyli prowadzić bolidu jedną ręką. Obecne konstrukcje naszych pojazdów są bardzo wymagające fizycznie i nie wierzę aby nie wystąpiły u niego problemy w niektórych wyścigach. Doceniam to co robi, ale wątpię aby nie pojawiły się u niego przeszkody – skomentował Massa.

Brazylijski kierowca odniósł się również do kandydatury Paula di Resty – Nie sądze, aby Paul był dobrym wyborem dla Williamsa. To nie jest typ zawodnika, który pomaga udoskonalać pojazd osiągając równolegle doskonałe wyniki. Miał swoją okazję w F1 i jej nie wykorzystał. Zresztą obecnie również nie radzi sobie rewelacyjnie. Taka jest moja opinia – dodał.

Wszystkim kierowcom pozostało spokojne oczekiwanie na ostateczną decyzję szefostwa Williamsa – Czasami w Formule 1 nie liczy się talent kierowcy ale wiele innych czynników. Biorę pod uwagę, że sezon 2017 może być moim ostatnim w karierze. Ale podchodzę do tego bardzo spokojnie, bo w mojej przygodzie minął już czas kiedy odczuwałem frustrację – zakończył Massa.

Tagi: Robert Kubica, Felipe Massa, F1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News