Ostra walka na szczycie

Ostra walka na szczycie

Podaj dalej

Za nami pierwsze trzy odcinki specjalne dnia na Rajdzie Portugalii. Najlepiej do tej pory radzi sobie Jari-Matti Latvala. Fin przywiózł za sobą Krisa Meeka oraz Otta Tanaka. Różnice są jednak minimalne. Fatalny poranek ma za sobą Stephane Lefebvre.

OS2 Viana do Castelo 1 – 26,70 km

Pierwszy odcinek porannej pętli przyniósł dosyć niespodziewane rozstrzygnięcia. Najlepszy okazał się na nim Hayden Paddon. Nowozelandczyk zmagał się do tej pory z wieloma problemami i wydawało się, że nie umie znaleźć odpowiedniego rytmu. Wygląda na to, że Rajd Portugalii może mieć dla niego kluczowe znaczenie i zmienić nastawienie na resztę sezonu. Na drugim miejscu ze stratą 1,0 s. dojechał Jari-Matti Latvala, podium uzupełnione zostało przez Krisa Meeka, który stracił 1,2 s. Tuż za podium z takim samym czasem uplasowali się Ott Tanak i Craig Breen. Międzyczasy wskazywały na to, że doskonale radzą sobie Skandynawowie – Mads Ostberg i Esapekka Lappi. Ostatecznie ten pierwszy zakończył na miejscu 6., drugi był 11. Mistrz świata Sebastien Ogier dojechał na miejscu 7. i do zwycięzcy stracił 5,6 s.

OS3 Caminha 1 – 18,10 km

Drugi odcinek specjalny dnia padł łupem Jariego-Matti Latvali. Fin zaprezentował doskonałe tempo i pokonał na mecie dwóch zawodników M-Sportu – Elfyna Evansa oraz Otta Tanaka. Tuż za podium z identycznym czasem znaleźli się Thierry Neuville oraz Craig Breen. Sebastien Ogier wspólnie z Krisem Meekiem wykręcili 6. czas i stracili do zwycięzcy 4,3 s. Hayden Paddon poradził sobie tym razem nieco gorzej i dojechał na 11. pozycji tracąc 9,7 s. Niestety dla ekipy Citroena, Stephane Lefebvre zaliczył rolkę i stracił szanse na dobry wynik w tym rajdzie.

OS4 Ponte de Lima 1 – 27,46

Międzyczasy od początku próby mówiły jedno – niezwykle ciężką sztuką będzie tutaj pokonanie Sebastiena Ogiera. Okazało się, że dokonało tego tylko 3 kierowców, co więcej – osiągnęli oni identyczny wynik. 19:14,0 s. – właśnie w takim czasie próbę przejechali Ott Tanak, Kris Meeke i Craig Breen. Tuż za podium dojechał wspomniany Sebastien Ogier. Pierwszą piątkę uzupełnił Thierry Neuville. Kolejne problemy spotkały Stephana Lefebvra.

Klasyfikacja generalna

Po 4 odcinkach specjalnych 51. edycji Rajdu Portugalii na prowadzeniu znajduje się Jari-Matti Latvala. 0,5 s. za nim w tabeli widnieje Kris Meeke, podium uzupełnia Ott Tanak, który traci na ten moment 1,2 s. Najlepsza piątka rajdu mieści się w różnicy na poziomie 4,8 s. Oprócz wspomnianej trójki znajdują się tam jeszcze Craig Breen oraz Sebastien Ogier.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News