Ostberg wypełni przerwę

Ostberg wypełni przerwę

Ostberg wypełni przerwę

Podaj dalej

Mads Ostberg wystartuje w Rajdzie Niedersachsen, rundzie Rajdowych Mistrzostw Niemiec. Kierowca M-Sportu zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty R5 i będzie rywalizował między innymi z Fabianem Kreimem oraz Christianem Reidemannem. Impreza ta odbędzie się w dniach 9-10 września.

Pierwotnie Mads kilka dni później miał startować w Rajdzie Chin, ale azjatycka runda WRC została odwołana.

202125_resize

Samochód Norwega zostanie przygotowany przez zespół Adapta, którym zarządza jego ojciec, Morten. Na prawym fotelu Fiesty usiądzie Ola Floene towarzyszący zwycięzcy Rajdu Portugalii 2012 od początku tego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Były kierowca Citroena nie spisuje się najlepiej na asfalcie i już nie pierwszy raz uznał za konieczne trenowanie jazdy na tej nawierzchni w rajdowych warunkach. W marcu wystartował w Rajdzie Wysp Kanaryjskich w ramach ERC, którego nie ukończył. Tym razem zmierzy się z wyzwaniem w Dolnej Saksonii.

492021_resize

– Ze względu na unieważnienie Rajdu Chin, mam przerwę w startach w mistrzostwach świata. W związku z tym wystartuję w tym rajdzie, żeby dobrze przygotować się do kolejnych rund asfaltowych. Myślę, że będzie to nowe i ekscytujące wyzwanie – stwierdził Mads.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News