Ostatni weekend wakacji to szczególnie wzmożony ruch na drogach. Zadbajmy razem o wspólne bezpieczeństwo

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji. Wiele osób właśnie na ten weekend zaplanowało powrót z letniego wypoczynku. Policja apeluje do kierowców – na drogach może zrobić się tłoczno. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżujących. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Ostatni weekend wakacji to szczególnie wzmożony ruch na drogach. Zadbajmy razem o wspólne bezpieczeństwo
Podaj dalej

Ostatni weekend wakacji to czas, kiedy na drogach robi się szczególnie niebezpiecznie. Wiele osób wraca z urlopów, bądź chce wykorzystać ostatnie dni na wyjazdy, aby jeszcze trochę odpocząć przed powrotem do pracy. Dlatego właśnie policja kolejny raz apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Bądźmy odpowiedzialni

-Wybierając się w podróż pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii.

Pamiętajmy też, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Dostosujmy odpowiednio swój sposób poruszania się po drogach do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy.

Zadbajmy również o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek. – czytamy na policja.pl.

Przeczytaj również