Ósmy czas Lukasa

Robert Lukas zajął ósme miejsce podczas sesji treningowej Porsche Supercup na torze Silverstone.

Porsche Mobil 1 Supercup Silverstone 2016 Robert Lukas (PL)
Porsche Mobil 1 Supercup Silverstone 2016
Robert Lukas (PL)

W ten weekend rozgrywana jest czwarta runda pucharu, który towarzyszy Formule 1 na legendarnym brytyjskim obiekcie. Zawodnicy mają już za sobą 30 minutową sesję treningową, w trakcie której pracowali nad optymalnymi ustawieniami na szybkie łuki Silverstone.

Robert Lukas uplasował się na ósmym miejscu tracąc do najszybszego zawodnika nieco ponad sekundę. Warto przy tym zaznaczyć, że najszybsze okrążenie kierowcy Olimp Motorsport dawało mu trzecie miejsce ze stratą 0,4s, jednak sędziowie doszli do wniosku, że Polak zbyt mocno skorzystał z pobocza i wyjechał wszystkimi czterema kołami poza linie wyznaczającą tor.

Najszybszym zawodnikiem był Sven Muller, który pokonał jedno okrążenie w 2:05,930. Czołową trójkę uzupełnili Matteo Cairoli oraz Mathieu Jaminet.