Ośka starcie drugie. Czy w Rajdzie Dolnośląskim o zwycięstwo znów powalczą Wróblewski i Jurecki?

Druga runda RSMP, Rajd Dolnośląski, odbędzie się już w nadchodzący weekend. Patrząc na zgłoszenia w ośce, od razu przypomina nam się rajd w Świdnicy. Czy o triumf powalczą ci sami?

Ośka starcie drugie. Czy w Rajdzie Dolnośląskim o zwycięstwo znów powalczą Wróblewski i Jurecki?
Podaj dalej

W Rajdzie Świdnickim Krause niesamowitą walkę toczyli ze sobą Kacper Wróblewski i Jacek Jurecki. Zawodnicy w Peugeotach 208 R2 absolutnie zdominowali inaugurację sezonu i do samego końca ścigali się o zwycięstwo. Ostatecznie o zaledwie 1,5 s. triumf powędrował do Wróblewskiego, zaś podium ze stratą prawie minuty uzupełnił Maciej Lubiak.

Cała trójka obecna będzie również w Rajdzie Dolnośląskim. Wydaje się, że odcinki specjalne będą tutaj bardzo podobne do tych zlokalizowanych w okolicy Świdnicy, więc teoretycznie o zwycięstwo walczyć powinni głównie Wróblewski i Jurecki. Dalej na liście mamy m.in. Grzegorza Bondera, czy też Kamila Bolka, których również stać na kręcenie dobrych czasów.

Ciekawie powinno być także w klasie Open 2WD+. Wydaje się, że tam głównym faworytem do zwycięstwa będzie Sławomir Strychalski, który wcześniej wygrał już Rajd Baborowa, a następnie w Świdnicy nie miał sobie równych w klasie. Dalej mamy m.in. Pawła Krysiaka, Marka Mularczyka, czy też w końcu Tomasza Zbroję, który na Rajdzie Dolnośląskim wystąpi ze wsparciem zespołu GO+ Cars. Wszyscy mamy świadomość faktu, że jeżeli wszystko pójdzie po jego myśli, to może on zamieszać nawet w klasyfikacji całej ośki. Widzieliśmy to już na Power Stage’u Rajdu Świdnickiego Krause, gdzie kierowca Clio wbił się na podium, tuż za Wróblewskiego i Jureckiego.

W Open 2WD- znów zgłosił się tylko Jan Chmielewski w Citroenie C2 S1600, podobna sytuacja jest w HR3, gdzie mamy tylko Adama Sidora w Oplu Astrze GSi. Ciekawie powinno być za to w HR4, gdzie o zwycięstwo powalczą m.in. Rafał Zabuski, Konrad Dudziński, czy też Adrian Pawłowski.

Tagi: RSMP, Rajd Dolnośląski, Mistrzostwa Polski

 

Przeczytaj również