OS8: Neuville kończy dzień z przewagą 45 sekund

Choć to Thierry Neuville ustanawiał tempo podczas pierwszej dzisiejszej pętli, to po wizycie w parku serwisowym Sebastien Ogier okazał się szybszy od kierowcy Hyundaia. Francuz zdołał zredukować swoją stratę do lidera do 45 sekund.

OS8: Neuville kończy dzień z przewagą 45 sekund
Podaj dalej

Ostatni odcinek piątkowej rywalizacji padł łupem Ogiera, który ma na koncie dwa zwycięstwa oesowe. Pod koniec dzisiejszego dnia Francuz przełamał dotychczasową dominację Neuville’a, odrabiając na dwóch odcinkach specjalnych dokładnie 27 sekund.

Na trzecim miejscu ostatniej próby sportowej zaplanowanej na dziś dojechał Ott Tanak i ustąpił na fotelu wicelidera miejsca Sebastienowi Ogierowi. Jari-Matti Latvala minął linię mety oesu z siódmym czasem, utrzymując 4. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Obróciło nas na bardzo, bardzo śliskim zakręcie i musieliśmy się cofać – relacjonował Latvala. – Straciliśmy tam 10 sekund. Na kolejnym nawrocie postawiło nas bokiem i znów straciliśmy czas.

Dani Sordo awansował na piąte miejsce w generalce, jednak nie był zadowolony z piątkowej walki: – Straszny dzień dla mnie. Nie da się jechać samochodem w takich warunkach, na lodzie i z ciągle zmieniającym się poziomem przyczepności. Nie czułem się pewnie za kierownicą w takich warunkach – powiedział.

 

Przeczytaj również