OS8: Fińskie rozdanie z czterema Asami!

OS8: Fińskie rozdanie z czterema Asami!

Podaj dalej

Druga piątkowa pętla rozpoczęła się od OS8 Äänekoski-Valtra 1. W przeciwieństwie do większości rund w kalendarzu mistrzostw świata, na Rajdzie Finlandii dwie różne pętle jednego dnia przeprowadzane są po całkowicie innych oesach. Dodatkowym elementem zmagań jest teraz deszcz, który uczynił trasę bardzo śliską i podstępną.

Jak wyglądało otwarcie popołudniowej pętli? Na dobrą sprawę panujące warunki i pora dnia nic w stawce nie zmieniły. Przypomnijmy, po 4 odcinku specjalnym pożegnaliśmy Sebastiena Ogiera i Haydena Paddona. Dobrego tempa w dalszym ciągu nie potrafią złapać kierowcy Hyundaia – Thierry Neuville notorycznie traci kolejne sekundy, Dani Sordo zazwyczaj zamyka stawkę samochodów WRC (z wyłączeniem Khalida Al-Qassimiego). Jeśli chodzi o M-Sport i Citroena, to ich zawodnicy spisują się lepiej niż Hyundai, jednak w dalszym ciągu dominuje Toyota.

Japoński producent mający swoją siedzibę w Finlandii zapisał dziś na swoje konto 5 z 7 rozegranych do tej pory oesów. Jedynym, który potrafi nawiązać z nimi rywalizację jest Teemu Suninen, który powtórzył swój wyczyn z rana i wygrał kolejny raz pierwszy odcinek specjalny pętli. Za nim na miejscach 2-3-4 znaleźli się zawodnicy Toyoty – Juho Hanninen, Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi. 4 Finów na czołowych pozycjach!

W klasyfikacji generalnej sytuacja gospodarzy nie wygląda wcale gorzej. Jari-Matti Latvala prowadzi, drugi ze stratą 1,6 s. jest Esapekka Lappi, trzeci Teemu Suninen traci 13,2 s. To prawdziwy Rajd Finlandii!

Tagi: WRC Rajd Finlandii Ford Suninen

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News