OS7: Lappi dominuje. Latvala w zagrożeniu

OS7: Lappi dominuje. Latvala w zagrożeniu

OS7: Lappi dominuje. Latvala w zagrożeniu

Podaj dalej

Ostatnim odcinkiem specjalnym pierwszej, ponad 83-kilometrowej pętli 67. Neste Rajdu Finlandii był OS7 Jukojärvi 2. Hattrick wygranych prób podczas drugich przejazdów zapisał na swoje konto Esapekka Lappi, który jest już bardzo blisko Latvali w klasyfikacji generalnej.

Doskonałym czasem popisał się Jari-Matti Latvala. Fin wyraźnie czuł się bardzo podbudowany swoją dyspozycją i cieszył się walką, którą prowadzi podczas całego dnia z Esapekką Lappim. Walka pomiędzy Fińskimi kierowcami, szczególnie tymi z Toyoty była bez wątpienia ozdobą pierwszej pętli 67. Neste Rajdu Finlandii. Słabo kolejny raz pojechał Thierry Neuville, nie lepiej radził sobie jego kolega z zespołu Dani Sordo. Ciężko w to uwierzyć, ale to właśnie tych dwóch zawodników kręci dzisiaj najsłabsze czasy w czołówce WRC.

Doświadczenie z poprzednich prób nauczyło nas, że z ostatecznymi rozstrzygnięciami musimy czekać co najmniej do przejazdu Esapekki Lappiego. Młody Fin kolejny raz wykręcił fenomenalny czas i pokonał swojego kolegę z zespołu Jariego-Matti Latvalę o 0,6 s. Trzecie miejsce na próbie padło łupem Madsa Ostberga, w pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Elfyn Evans i Teemu Suninen. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż jest Latvala, jednak jego przewaga nad Lappim to teraz 1,6 s.! Na podium wskoczył Ostberg a w bliskiej odległości wciąż znajdują się wciąż Breen i Suninen.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News