OS6: Cisza przed burzą. Lappi pokazuje siłę

OS6: Cisza przed burzą. Lappi pokazuje siłę

OS6: Cisza przed burzą. Lappi pokazuje siłę

Podaj dalej

Z całą pewnością OS6 Urria 2 nie był najciekawszym fragmentem tegorocznego 67. Neste Rajdu Finlandii, jednak można założyć, że wszyscy zawodnicy koncentrują się już na ostatniej próbie pierwszej pętli – Jukojärvi 2. To właśnie tam o poranku działo się najwięcej.

Na oesie Urria 2 sytuacja wyglądała bardzo podobnie do tego, co działo się na poprzedniej próbie. Zawodnicy jechali spokojnie, nikt zbytnio nie ryzykował i wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do słabszych czasów Thierry’ego Neuville’a. Belg wyraźnie mierzy się podczas pierwszej pętli ze sporymi problemami z samochodem. Jazdę w doskonałym tempie kontynuują przedstawiciele krajów Nordyckich – najlepszy na Urria 2 był Esapekka Lappi, tuż za nim dojechał Ott Tanak, trzeci był Mads Ostberg a tuż za podium ukończył Jari-Matti Latvala.

Przewaga Latvali nad Lappim w klasyfikacji generalnej zmalała teraz do 2,2 s. Podium uzupełnia Breen, w pierwszej piątce są jeszcze Suninen i Ostberg. OS7 Jukojärvi 2 startuje o godzinie 10:42 czasu polskiego.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News