OS5: Piłka po stronie Neuville’a

OS5: Piłka po stronie Neuville’a

OS5: Piłka po stronie Neuville’a

Podaj dalej

Pojedynek między Thierrym Neuvillem a Jarim-Matti Latvalą nabiera rumieńców – tym razem to kierowca Hyundaia i20 WRC zwyciężył na odcinku specjalnym i wrócił na fotel lidera Rajdu Szwecji.

Droga nieco się zmieniła – mówił Neuville. – Dziś rano goście startujący z przodu mieli przewagę. Teraz może się to zmienić.

Na drugim miejscu na piątym odcinku specjalnym uplasował się Hayden Paddon. Strata Nowozelandczyka do swojego zespołowego partnera wyniosła 4,1 sekundy. Na oesowym podium znalazł się Ott Tanak, który po wizycie w parku serwisowym nie narzekał już na problemy ze skrzynią biegów. – Samochód jest już w porządku. Nieco ślisko na tylnej osi, ale było okej.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Jari-Matti Latvala. Jego strata do zajmującego aktualnie 1. miejsce Neuville’a wynosi teraz 3,8 sekundy w klasyfikacji generalnej.

Problemów nie ustrzegł się Craig Breen: – Około 200 metrów przed metą straciłem panowanie nad przodem samochodu i wpadłem w zaspę – musiałem cofać.

Czołową piątkę zamknął Kris Meeke, wyprzedzając Sebastiena Ogiera. Francuz znajduje się na odległym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.  

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News