OS5: Neuville kontratakuje. Mikkelsen z ogromną stratą

OS5: Neuville kontratakuje. Mikkelsen z ogromną stratą

Podaj dalej

Ostatni odcinek specjalny pierwszej, niezwykle ciężkiej i mokrej pętli to Stare Juchy. O warunkach pisaliśmy już dzisiaj sporo i nadal nic się nie zmienia, nadal jest ślisko, mokro i wietrznie. Passę Latvali w wygrywaniu oesów przerwał Thierry Neuville.

Thierry Neuville: -Ten odcinek wyglądał znaczenie lepiej w naszym wykonaniu. Z wyjątkiem jednego, czy dwóch zakrętów bardzo ufałem swoim umiejętnościom. Postanowiłem zaatakować, jednak większe ryzyko podejmowałem tylko w takich miejscach, gdzie wypadłbym z trasy na pola i nie uszkodził samochodu.

Kolejny raz widać było bardzo dużą różnicę pomiędzy pierwszą czwórką i całą resztą. W panujących na Mazurach warunkach to właśnie oni mają najłatwiej. Tuż za Thierry’m Neuville’m do mety dojechał Jari-Matti Latvala, trzeci był Ott Tanak, czwarty Sebastien Ogier. Co taka sytuacja oznacza dla klasyfikacji generalnej? Po pierwszej pełnej pętli ORLEN 74. Rajdu Polski na prowadzeniu znajduje się Latvala. 4,5 s. za Finem na drugim miejscu plasuje się Thierry Neuville, podium uzupełnia Ott Tanak, który jest 0,5 s. za Belgiem. Czołową czwórkę ze stratą 7,3 s. zamyka Sebastien Ogier. Pozostali zawodnicy mają już znaczną stratę.

Niestety pech spotkał Andreasa Mikkelsena. Norweg postanowił zaatakować, ale na jednym z zakrętów przeszarżował i uszkodził zawieszenie. Teraz czeka go powrót do parku serwisowego z urwanym kołem.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News