OS4: Koniec Ogiera i Paddona! Tanak kończy na kapciu

OS4: Koniec Ogiera i Paddona! Tanak kończy na kapciu

Podaj dalej

Wygląda na to, że 67. Neste Rajd Finlandii rozkręcił się na dobre! Cóż za dramaty na OS4 Jukojärvi 1. Sebastien Ogier został na odcinku z urwanym kołem, Hayden Paddon również wypadł z trasy i nie będzie kontynuował, Ott Tanak dojechał na kapciu i stracił mnóstwo czasu! Jari-Matti Latvala nowym liderem!

Jukojärvi był pierwszym dłuższym odcinkiem specjalnym tegorocznej edycji Rajdu Finlandii i szybko okazało się, że zbierze wielkie żniwo. Zaczęło się od Sebastiena Ogiera, który urwał na trasie koło, następnie dostaliśmy pierwszy międzyczas od Otta Tanaka, który był wolniejszy od Jariego-Matti Latvali aż o 27,8 s. Jakby tego było mało, kilka sekund później Hayden Paddon wypadł z drogi i pożegnał się z rywalizacją podczas pierwszego dnia imprezy. Z wszystkiego największą korzyść zebrał wspomniany już Latvala, który jest nowym liderem 67. Neste Rajdu Finlandii!

Ostatecznie najlepszy na czwartej próbie był Esapekka Lappi, drugie miejsce zajął Jari-Matti Latvala, trzeci był Mads Ostberg. Z czwartym Suninenem i piątym Hanninenem mamy czterech fińskich zawodników w najlepszej 5! W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu jest Latvala, za nim znajdują się Lappi, Breen, Suninen, Ostberg i Hanninen – 5 zawodników z Półwyspu Skandynawskiego na pierwszych 6 miejscach.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News